Tai, ką būtina suprasti apie grindų dangas

Grindų dangos − naujas požiūris. Esame pripratę prie tradicinių medinių grindų, apie šios rūšies dangų kokybę ir gerąsias jų savybes žino daugelis. Tačiau be šio patikimo grindų įsirengimo varianto, galima pasidomėti ir kitais būdais įrengti grindis − sintetinėmis dangomis. Specialistai teigia, kad tokias dangas galima pritaikyti ir privataus būsto interjere.

Polimerinės − epoksidinės, akrilinės, poliuretano grindų dangos

Įvairios cheminės sudėties sintetinės dangos pasižymi svarbia savybe – jos yra kone idealiai lygios. Šio tipo dangos dažniau naudojamos visuomeniniuose objektuose − prekybos salėse, biuruose, techninio pobūdžio patalpose. Tačiau polimerinės − epoksidinės, akrilinės dangos nepriekaištingos eksploatuojant, itin tvirtos, tinka šildomoms grindims, todėl jas galima pritaikyti ir bute ar individualaus namo interjere.

Visos sintetinės dangos pirmiausia formuojamos ant tvirto grindų lyginamojo pagrindo, liejant 5 cm aukštos klasės betono sluoksnį. Išdžiūvęs betono paviršius būtinai turi būti apdorotas mobiliu šratavimo įrenginiu cementui (suvienodinamas paviršiaus tvirtumas), o vėliau gruntuojamas. Ant lygaus ir apdoroto grindų pagrindo, atsižvelgiant į tai, koks yra grindų tipas ir paskirtis, nuo 1 iki 8 mm storio sluoksniu liejama skysta sintetinė masė. Būtina atkreipti dėmesį į tinkamą betono hidroizoliaciją, nes dauguma polimerinių grindų visiškai nelaidžios vandeniui. Apskritai norint lieti polimerines grindis reikia daug žinių, patirties, specifinių darbo įrankių, todėl patiems jų įsirenginėti neverta, geriau šį darbą patikėti specialistams.

Pateiksime kelis sintetinių dangų ant betono pavyzdžius.

Epoksidinės grindų dangos yra vienas populiariausių polimerinių sluoksnių grindims. Juo galima išgauti tiek lygų bei lengvai prižiūrimą vienspalvį savaiminio išsilyginimo pagrindą, tiek grublėtą paviršių, kuris išgaunamas surišant spalvoto kvarco granules su skaidria epoksidine rišamąja medžiaga. Tokios grindys atsparios nusidėvėjimui, neturi elektrostatinio krūvio. Jos yra kietos, padidinto paviršiaus tankumo.

Akrilinė grindų danga. Dažniausiai įrengiant paviršinį grindų sluoksnį labai svarbu nepažeisti jau esamo, o neretai grindis reikia įrengti labai greitai. Tokiais atvejais tinkamiausias variantas yra akrilinis grindų sluoksnis, nes jis visiškai sukietėja per kelias valandas. Paviršius beveik nesibraižo, tačiau netyčia įrėžus, pažeidimus galima pašalinti tiesiog šlifuojant paviršių.

Poliuretano grindų danga yra elastinga, atspari smūgiams, nebijo naftos produktų ir riebalų. Tokios grindys yra nepralaidžios vandeniui, jos atsparios plovimui aukšto slėgio srove. Poliuretano danga gali būti įvairių paviršių − nuo visiškai lygaus iki labai šiurkštaus. Ši danga vienintelė, kurią galima kloti ant faneros, metalo ar net asfalto.

Patvari vinilinės kilmės grindų danga

Įrengiant visuomenines patalpas dažnai susiduriama su problema, kokios grindys tinkamiausios erdvei, kurioje bus nuolat ir intensyviai vaikščiojama. Tokio tipo patalpų dangai nevengiama pasirinkti keraminių ar akmens masės plytelių, tačiau šis paviršius gyvenamajai ar darbo erdvei suteikia šaltumo, grindys kartais atrodo grubios. Vis populiaresnis sprendimas, renkantis grindų dangą tiek biurų patalpoms, tiek prekybos salonui ar kavinei, yra sintetinės lentelių pavidalo grindų dangos. Šio produkto ilgaamžiškumas ir pasirinkimo įvairovė suteikia galimybę derinti estetinį vaizdą ir funkcionalius sprendimus.

Jei ieškote patvarių, estetiškų ir praktiškų grindų, kurias būtų galima pakloti bet kuriame kambaryje (miegamajame, vonioje, tualete, virtuvėje, laiptinėje, svetainėje), prabangios vinilo grindų lentelės yra geras pasirinkimas. Ši danga puikiai imituoja medžio parketą, tačiau pasižymi visomis vinilui būdingomis atsparumo savybėmis. Dangos natūralumą pabrėžia rifliuotas paviršius ir medžio tekstūros atkartojimas ant fotoplėvelės. Žiūrint labai sudėtinga atskirti, kad tai nenatūralus medis.

Būna itin gausus vinilo lentelių asortimentas − nuo tradicinės iki egzotinės medienos, nuo keraminių plytelių paviršiaus iki lygų metalinio paviršių imituojančios dangos.

Metalo, medžio ir akmens imitacijos vinilinė daugiasluoksnė danga dėl aukštų techninių parametrų puikiai tinka patalpose, kur intensyviai vaikščiojama: prekybos centruose, biuruose, parduotuvėse, tačiau jas galima kloti ir gyvenamosiose patalpose. Tai funkcionalus parketo ar plytelių pakaitalas.
Šios grindys gali būti naudojamos šildyti grindims sistemoje. Jų bendras storis − 3 mm, dėvimasis sluoksnis išlietas iš 0,7 mm gryno vinilo, paviršius padengtas poliuretanu. Vinilinė danga pasižymi aukštu atsparumu nusidėvėjimui − medžiagos atsparumas yra 43 klasės.

Vinilo grindis įrengti nesudėtinga. Pagrindas, ant kurio bus klijuojama danga, turi būti tvirtas, kietas, švarus, be įtrūkimų ir lygus. Išlyginto pagrindo paviršius nušlifuojamas, nugruntuojamas dispersiniu gruntu. Prieš klojant dangą, medžiaga ir klijai turi būti toje aplinkoje, kur bus klojamos grindys, ne mažiau kaip 24 val., vidutinėje 18 °C patalpos temperatūroje. Išmatuojama patalpos geometrija ir pažymima linija per patalpos vidurį. Naudojami klijai − akrilo dispersijos pagrindu, skirti PVC dangoms klijuoti. Klijai dengiami dantyta mentele, skirta glaistyti, o jų išeiga − 300−350 g/kv. m. Uždėjus lenteles ant išlieto klijų sluoksnio, jos voluojamos 70 kg volu, kad neliktų oro pūslelių. Ant paklotos dangos galima vaikščioti ne anksčiau kaip po 24 val.

Šia danga galima suformuoti išskirtinį paviršių. Ant apatinio dangos sluoksnio galima priklijuoti fotoplėvelę su norimu piešiniu, kuri padengiama permatomu gryno vinilo sluoksniu. Kuo šis vinilo sluoksnis yra storesnis, tuo danga ilgiau nenusidėvės. Dangos paviršius padengiamas poliuretanu. Tam nereikia papildomai vaškuoti, o danga apsaugojama, kad neįsigertų purvas ir kiti nešvarumai.
Svarbus vinilo dangos privalumas yra tas, kad ją itin paprasta prižiūrėti. Reguliariai nuo dangos turi būti nušluojamas ar nusiurbiamas purvas ir dulkės. Jei reikia, danga nuvaloma drėgna šluoste naudojant neutralų ploviklį, skirtą PVC dangoms prižiūrėti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis