Kaip pašalinti dažus nuo medienos

Be jokios abejonės, tai gali būti daug laiko bei darbo reikalaujantis procesas, tačiau gauti rezultatai dažniausiai būna verti pastangų. Paprasčiausiai vadovaudamiesi šiais 5 žingsniais, jūs ne tik nesunkiai pašalinsite dažus nuo medienos, bet ir padarysite tai nepažeisdami jos paviršiaus.

Pirmas žingsnis

Nuo paviršiaus pašalinkite visas vinis, varžtus, rankenas ar kitus daiktus, kurie gali trukdyti darbui. Jei yra dalių, kurios pagamintos ne iš medienos ir negali būti pašalinamos, padenkite jas specialia apsaugine juostele. Prieš pradedant darbą nepamirškite dėvėti apsauginių priemonių, kurios būtinos dirbant su cheminiais dažų valikliais – pirštinių, akinių, respiratoriaus.

Pastaba: pasikonsultuokite su specialistu prieš pirkdami dažų valiklį, kadangi preparatai, savo sudėtyje turintys kaustiko (natrio hidroksido), gali pakeisti medienos spalvą. Būtent todėl dauguma specialistų rekomenduoja naudoti tirpiklių pagrindu pagamintus dažų valiklius.

Antras žingsnis

Teptuku užtepkite dažų valiklį ant vietos, kurią norite nuvalyti. Leiskite mišiniui džiūti maždaug 20 minučių ar kol dažai pradės atšokti nuo paviršiaus ir luptis. Jei nuo paviršiaus norite pašalinti kelis sluoksnius dažų, užtepus valiklį, jį palikite džiūti keletui valandų. Laikui bėgant vis patikrinkite, ar dažų sluoksnis pastebimai suminkštėjo.

Trečias žingsnis

Glaistikliu nutrinkite besilupančius dažus, tačiau būkite atsargūs, nepažeiskite medienos paviršiaus. Kad gautumėte geresnius rezultatus, galite visą procesą pakartoti antrą kartą.

Ketvirtas žingsnis

Pašalinus dažus nuo lygių medienos dalių, laikas pereiti prie sunkiau pasiekiamų vietų (pvz.: įdubimų, bagetų). Užtepkite valiklį ant medžio ir kaip anksčiau palaukite bent 20 minučių, kol mišinys pradės veikti. Tuomet naudodami vielinį šepetį nušveiskite valikliu padengtas vietas. Šio šepečio pagalba lengviau nuvalysite sunkiai pasiekiamas vietas, tokias kaip gūbriai ar įdubimai. Tačiau nešveiskite per stipriai, kitaip galite pažeisti paviršių.

Penktas žingsnis

Viską nuplaukite vandenyje išmirkyta šluoste, tuomet nušveiskite švitriniu popieriumi. Jei turite prieigą prie elektrinio šlifuoklio, naudokite jį, tačiau trapias bei raižytas dalis vis tiek šlifuokite rankomis. Galų gale nuvalykite dulkes bei nuosėdas. Belieka nuspręsti, ką darysite su naujai paruoštu paviršiumi.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis