Idėjos rūsio grindims – kokia danga geriausia?

Jeigu gyvenate senesnės statybos name, ir turite rūsį, galbūt nusprendėte, kad metas paversti jį gyvenamu plotu. Pirmiausia reikia sugalvoti, ką konkrečiai norėsite įsirengti: treniruoklių kambarį, miegamąjį ar pramogų vietą. Tada reikės apgalvoti, kokias grindis reikės sudėti, kad rūsys galėtų būti patogiai naudojamas.

Vienintelis specifinis „Ne“, susijęs su rūsio grindimis, yra rūsio grindų dažymas. Dėl aktyvia erdve virtusio rūsio grindų dažymo tikrai atsiras problemų - reikės grindis prižiūrėti ir renovuoti, jos susibraižys, pradės luptis . Be to, tokios grindys bus šaltos. Todėl pasilikite dažus sienoms. 

Prieš pradedant bet kokių grindų įrengimą rūsyje, būtina išspręsti visas problemas susijusias su rūsio drėgnumu, konkrečiai su hidroizoliacija ir ventiliacija. 

Rūsio juodgrindžių pasirinkimas

Prieš pradedant dėti grindis, teks įsitikinti,kad betoninės grindys yra beveik lygios. Jei taip nėra, teks sudėti juodgrindes. Jos be kitų funkcijų atlieka ir savotišką ventiliacijos paskirtį, leidžia betonui "kvėpuoti", todėl nejausite daugeliui rūsių būdingo pelėsių kvapo. Betonas yra porėta medžiaga, tad kartais vanduo kondensuojasi, todėl smagu bus žinoti, kad kondensatas nesugadins viso jūsų įdėto darbo. Pagrindinė užduotis yra pakelti grindis nuo betono bei sumontuoti garo izoliacinę plėvelę, kuri padeda grindis išsaugoti sausas. 

Ar galima rūsyje patiesti kilimą? 

Paprasčiausias atsakymas būtų „taip“, jei jūsų rūsys yra apsaugotas nuo drėgmės. Be to, rekomenduojama kilimą tiesti ant juodgrindžių, nes tiesiai ant rūsio betoninių grindų patiestas kilimas sugers vandens garus. Dėl to gali atsirasti pelėsis, kilimas ims dvokti, jis praras spalvą. 

Laminuotos rūsio grindys

Jei jums patinka kaip atrodo mediena, tačiau norite ilgaamžiškumo, laminatas yra puikus alternatyvus pasirinkimas rūsio grindims. Tačiau kaip ir kilimų atveju, prieš rūsyje dedant laminatą, teks sudėti juodgrindes. Iš esmės, laminuotos grindys nėra mediena - jose nėra nė trupučio medienos, vien tik keli sluoksniai plastikinės dervos. Naudojant labai didelį spaudimą, dervos sluoksniai yra suspaudžiami, kad suformuotų lentą. Tada pridedamas melamino pagrindas bei ant paviršiaus įspaudžiamas raštas – štai ir laminuotos grindys. Iš raštų dominuoja medienos imitacija.

Laminatą sudėti yra lengva, be to, jis pigesnis už kietąją medieną. Prisiminkite, kad labai svarbu, kad paviršius, ant kurio dėsite laminatą, būtų labai lygus.

Klijuotos medienos rūsio grindys

Klijuotos medienos grindys yra labai panašios į laminatą, panašiai ir gaminamos. Abi grindys gaminamos suspaudžiant begalę sluoksnių plastiko dervos arba faneros. Tačiau tarp šių grindų yra vienas didelis skirtumas - klijuotos medienos grindyse yra tikros medienos, kuri ir suformuoja paviršiaus išvaizdą.

Ši mediena turi begalę privalumų, ypatingai ji tinkama rūsiui. Šios grindys atrodo kaip tikros medienos grindys, tačiau nėra brangios. Jos gali būti pagamintos iš sąlyginai nebrangių medžiagų, todėl sumažėja grindų kaina. Jas galima sudėti dviem būdais: sujungiant kaip laminatą arba priklijuojant. Be to, tai pusiau ekologiška alternatyva, nes jai pagaminti naudojama nedaug medienos. 

Plytelės rūsio grindims

Plytelės yra tikrai puiki idėja rūsio grindims. Tačiau jos turi ir trūkumą – kadangi rūsys yra po žeme, o plyteles klijuosite tiesiai ant betoninių grindų, plytelės bus šaltos kaip ir betoninės grindys. Tai nėra labai malonu, todėl  verta įdiegti ir grindinį šildymą, nuo kurio plytelės sušils ir vaikščioti basomis ant jų bus žymiai maloniau. Žinoma, išlaidų bus daugiau, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje tokia investicija atsipirks, nes be šildymo teks „mėgautis“ šaltomis, lipniomis rūsio grindų plytelėmis.

Medžio masyvo grindys rūsyje

Nors tai ir yra geros grindys, tačiau jos nėra itin tinkamos rūsiui. Medienos masyvo grindys yra brangios ir lengviau pažeidžiamos drėgmės bei kondensato. Ar galima sudėti tokias grindis rūsyje? Žinoma, juk nieko nėra neįmanomo. Ar jos bus ilgalaikės ir visą laiką atrodys gražiai? Įmanoma, tačiau tik tokiu atveju, jei imsitės tinkamų atsargumo priemonių, sudėsite juodgrindes ir rūsys bus visiškai sausas. Daugeliui rūsių tai nėra tinkamas variantas. Atsižvelgiant į kainą ir išvaizdą, geriausia rinktis laminatą arba klijuotos medienos grindis, o medžio masyvo grindis pasilikite viršutiniams aukštams.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis