Markizes reikia prižiūrėti ir žiemą, ir vasarą

Tradicinę „dėžutę“ pasistatę individualių namų savininkai, norintys susikurti jaukią pastogę pasisėdėjimui vasaros vakarais, jau ne vienerius metus šnairuoja ne į sudėtingų konstrukcijų pastoges, bet į lengvas, prie namo sienos tvirtinamas markizes. Visgi nors įsirengti markizę gana paprasta ir santykinai nebrangu, markizių savininkai oro sąlygas turi vertinti ir žiemą, ir vasarą.

Privalumai – paprastumas ir estetika

Viena pagrindinių priežasčių, kodėl markizės populiarėja – jų paprastumas. Jos nesudėtingos, nereikalauja prie braižymo lentos praleistų valandų, nusibodus gali būti pakeistos arba tiesiog pašalintos nuo namo sienos. Be to, kai kuriuose namuose, ypač įsigyjamuose, nėra suprojektuota ir pastatyta pastogė, suteikianti galimybę mėgautis ramybe lauke.

„Kaip ir stogas, markizės saugo ne tik nuo tiesioginių saulės spindulių ir kaitros, bet ir nuo nesmarkaus lietaus. Be to, jos atsparios tiesioginiams saulės spinduliams ir drėgmei, todėl neblunka. Markizės patrauklios ir dėl to, kad iš pasiūlos lengvai išsirinksite reikiamos konstrukcijos, dydžio ir tipo markizes, o audinių įvairovė padės pasirūpinti dailiu pastato eksterjeru“, - teigia bendrovės „Ardena“ atstovas Franc Zavalskij.

Be to, skirtingai nei namo konstrukcijas, markizes galima lengvai reguliuoti arba rankiniu būdu arba elektroniniu mechanizmu, todėl panorėjus galima į terasą įleisti daugiau saulės spindulių. Be to, jei šalia terasos yra vitrininis langas, suskleidus markizes būtų gaunama daugiau saulės šviesos, o tai ypač aktualu tamsiuoju metų laiku.

Tvrtinimo vingrybės

Tiesa, montuojant markizes taip pat susiduriama su įvairiomis problemomis. Markizės montuojamos prie tvirto pagrindo, pavyzdžiui, namo sienos arba šiltinant namą sumontuotų medinių konstrukcijų. Žinoma, kur kas paprasčiau markizes tvirtinti, kai siena yra be apšiltinimo arba apšiltinta iš vidaus.

„Geriausia markizę tirtinti prie viršutinio sienos vainiko arba prie sienos statinių. Be jokios abejonės, markizes galima tvirtinti ir prie sienos su šiltinimo sluoksniu. Tačiau tuomet tvirtinimo technologija sudėtingesnė, tenka arba žiūrint į projektą ieškoti statinių, arba gręžtis iki sienos. Technologija leidžia išvengti šalčio tiltų, tačiau montavimo kaina tampa didesnė“, - teigia „Domus Lumina“ atstovas Donatas Civas.

Tiesa, šiai problemai galima užbėgti už akių sukuriant reikalingą infrastruktūrą dar tuomet, kai ant sienos iš lauko pusės nėra šiltinimo konstrukcijos ir medžiagos.

Siūlo stebėti orus

Tiesa, pagrindinis markizės trūkumas, palyginus su namo stogu, yra kur kas mažesnis patvarumas. Markizių pardavėjai patvirtina, kad stipresni vėjai, pūgos gali nepataisomai suniokoti įrenginio konstrukciją.

„Žiemą, kai gausus sniegas markizę reikėtų sulankstyti, kad nuo namo stogo šliaužiantis sniegas jos nesulaužytų. Tuo tarpu vasarą pagrindinis markizių siaubas yra stiprūs vėjai. Todėl planuojant išvykti į ilgesnę kelionę, nederėtų markizės palikti išlankstytos, nes staigiai pasikeitusios oro sąlygos gali pridaryti žalos“, - sako D. Civas.

Tiesa, jis priduria, kad nereikia bijoti kiekvieno oro gūsio. Kokybiškų įrenginių konstrukcija pakankamai tvirta, todėl ją sulankstyti gali tik gana stiprūs vėjai. Be to, daugiau pinigų šiam įrenginiui skirti galintys šeimininkai, galės sau leisti pamiršti apie išvyniotą markizę – tuo pasirūpins elektronika.

„Šiuolaikiškose markizėse įtaisomi specialūs apsauginiai jutikliai. Jei fiksuojamas stiprus vėjas ar liūtis, jos automatiškai susivynioja, todėl išvengiate papildomų rūpesčių. Jei fiksuojamas didelis saulės srautas, jos automatiškai išsivynioja“, - dėmesį atkreipia F. Zavalskij.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis