Kaip pašalinti keramines grindų plyteles

Jei kažkada manėte, jog plytelėmis išklotos grindys yra patogu, gražu, tačiau dabar jau pabodo tas vaizdas, o ir pačios plytelės susidėvėjo, suskilinėjo – laikas jas pakeisti. Žinoma, galima tiesiog ant jų sukloti laminatą ar “plaukiojančias” medines grindis, bet, jei norite tikrai kokybiškų kietmedžio grindų, geriausia plyteles pašalinti. Tai nebus taip labai lengva, bet, laikantis kelių taisyklių, viską yra įmanoma padaryti.

Pasiruoškite plaktuką, kaltą, idealu, jei turite ar galite išsinuomoti perforatorių, ir nepamirškite pirštinių, apsauginių akinių.

Pirmiausia reikėtų nuspręsti, ką su plytelėmis darysite. Praktiškai visuomet tokios plytelės tiesiog išmetamos arba panaudojamos kur nors kitur, tačiau ne naujai dangai (kai kas, pavyzdžiui, gamina mozaikas). Šalinant plyteles neišvengiamai jos šiek tiek pažeidžiamos, be to, ant kitos pusės liks klijų arba pagrindo sluoksnio - plytelės bus nelygios, tad jei norėsite jas panaudoti vėl, turėsite gerokai pavargti. Tačiau jeigu turite laiko ir būtent to ir siekiate pradėti naudinga pašalinant siūles tarp plytelių – kaip žinia, jos ne tik užpildo tarpus, tačiau ir sutvirtina pagrindą. Kai jos bus pašalintos, lengviau nuimsite plyteles, galbūt pavyks jų nesuskaldyti, ir galėsite panaudoti dar kartą. Jei plyteles norite tiesiog nuimti ir jums nesvarbu, kiek jų suskils, šis žingsnis nėra būtinas.

Plyteles šalinti pradėkite nuo to vietos, kur plytelė iškritusi ar suskilusi. Jei visos sveikos, turite du variantus – specialiai atskelti kurią nors iš plytelių arba tiesiog pradėkite nuo krašto. Kaltu ir plaktuku patikrinkite plytelės kraštelį, dažniausiai pirmoji plytelė suskyla. Jei visgi plytelė liko sveika, tikėtina, kad ir visos kitos nusiims labai lengvai. Tęskite, pridėkite kaltą prie plytelės krašto, stuktelėkite plaktuku. Jei darbas einasi sunkiau ar labai lėtai, verta pagalvoti apie perforatoriaus panaudojimą.

Būtinai dėvėkite pirštines, apsauginius akinius ir visai neblogai būtų, jei dėvėtumėte marškinėlius ilgomis rankovėmis, taip apsisaugosite nuo mažų plytelių gabaliukų bei cemento mišinio dalelių. Laikas nuo laiko atliekas sušluokite į krūveles, kad matytumėte, kur dirbti toliau.

Kai visos plytelės bus pašalintos, patikrinkite, ar pašalintas ir visas cemento mišinys. Panaudokite grandiklį – švariai apdirbkite visą plotą, nes nuo paviršiaus lygumo priklausys būsimos dangos lygumas. Kai baigsite, švariai išvalykite ir klokite naują grindų dangą.

Kita vertus, klijuoti naują plytelių dangą galima ir ant senų plytelių - jei jums tai priimtina ir kiek pakilęs grindų lygis netrukdys durims, galite nieko nešalinti. Tiesa, reikia prisiminti, kad tokiu atveju vis tiek reikės pasirūpinti paviršiaus lygumu bei pagrindo sukibimu.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis