11 sienų dažymo klaidų, kuomet pridaroma daugiau žalos, negu naudos

Visi dažymo projektai, didesni ar mažesni, reikalauja kruopštaus pasiruošimo bei dėmesio smulkmenoms. Juolab, kad dažymas turi būti pakankamai greitas procesas, nes dažai pradeda džiūti. Pateikiame 11 klaidų, kurių dažant geriau nedaryti.

Bandymas „apsieiti“ vienu dažų sluoksniu
Tepti vieną storą dažų sluoksnį – ne pati geriausia idėja. Pradedantieji retai kada vienu sluoksniu padengia gražiai ir tolygiai. O storas sluoksnis dar turi savybę nutekėti, nubėgti, be to – džiūna visą amžinybę. Tepant dviem plonais sluoksniais visuomet bus didesnė tikimybė padengti tolygiai ir gražiai.

Nenuvalyta siena
Jei nugramdėte visus senus dažus, šlifavote, užtaisėte nelygumus, gruntavote brangiausiu gruntu, dažėte geriausiais dažais, tačiau kitą pavasarį dažai atsilupo, vadinasi, padarėte didelę klaidą – nenuplovėte, nenuvalėte kruopščiai sienos. Nugramdę senus dažus, visuomet sieną nušveiskite specialiomis priemonėmis, tirpalais.

Nešlifuotos sienos
Jei norite, kad sienos būtų lygios ir gražios, šlifuoti būtina. Šlifuojant užtikrinamas iškilimų, pūkelių ir kitų šiukšlių pašalinimas. Geriausia naudoti elektrinį šilifuoklį, bet puikiausiai galite apsieiti ir su rankiniu šlifuokliu ar šlifavimo kempinėle – tiesiog užtruksite ilgiau.

Dažymas ant nenugruntuotų dėmelių
Jei uždažysite tokias dėmeles, jos turės blizgesio, atrodys tikrai nekaip. Yra du būdai joms pašalinti – arba naudoti specialų tinklelį su gruntu, arba naudoti specialų užtaisymo mišinį.

Dažymas ant neuždžiūvusių dažų
Labai skubate? Norite kuo greičiau užtepti antrąjį dažų sluoksnį? Neskubėkite, kitaip galite viską sugadinti. Pusiau sudžiūvę dažai gali prilipti prie teptuko ar volelio – prisidarysite daug betvarkės ir broko. Pasiskaitykite ant dažų skardinės, kiek laiko dažai džius, ir kantriai laukite.

Apsauginės juostelės nenaudojimas
Kad ir kaip patyręs ir puikus dažytojas būtumėte, vis tiek padenkite nedažomas vietas apsaugine juostele (arba grindis – plėvele, laikraščiu). Nėra būtina padengti visų grindų, svarbiausia – tas vietas, kur gali užtikšti dažų.

Paruošiamųjų darbų praleidimas
Žinoma, niekas nesimėgauja ilgu paruošiamuoju darbu – plovimu, valymu, sausinimu, šlifavimu. Bet tai yra būtina, norint gauti puikiausią rezultatą.

Dažymas iš skardinės
Visuomet greičiausia imti ir tepti tiesiai is dažų skardinės. Tačiau tai nepatartina dėl kelių priežasčių: visų pirma, skardinė yra sunki, ir jei ją paleisite iš rankų, teks daug valyti. Antra, teptuku nėra patogu dažyti iš skardinės, anga yra siaura. Geriau perpilkite dažus į vonelę. Tai taip pat padės atrasti ir pašalinti galimus dažų gumulėlius.

Tikėjimas, kad dažai padengs tarpus
Galite pagalvoti, jog jei storesniu dažų sluoksniu padengsite tarpelius, tai jie bus užmaskuoti. Tačiau tai netiesa. Dažams išdžiūvus, tarpas vėl atsiras. Visų pirma užtaisykite tarpelius ir plyšelius, gruntuokite, ir tik tada dažykite.

Nepermaišyti dažai
Dažai susideda iš kelių sudedamųjų dalių. Būtinai kruopščiai sumaišykite dažus, dar uždarytoje skardineje paplakite, vėliau permaišykite teptuku, išpylę į vonelę taip pat žiūrėkite, kad pigmentas neatsiskirtų nuo vandens dalies. Kitaip spalva bus nelygi, nevienoda.

Dažymas ant tapetų be gruntavimo
Dažymas be gruntavimo – labai prasta mintis. Iš pradžių atrodys gražiai ir džiaugsitės, tačiau netrukus, kai tik išdžius, išryškės visos dėmėlės bei trūkumai. Taip laiko nesutaupysite, o kaip tik darbas užtruks daug ilgiau. Geriau pašalinkite tapetus arba bent jau gruntuokite dėmes maskuojančiu gruntu.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis