Kaip nuo plastiko pašalinti momentinius klijus

Greitai džiūstantys momentiniai klijai yra visiems gerai žinomas produktas, kasdien naudojamas tūkstančiuose namų visame pasaulyje. Neretai pasitaiko atvejų, kai norėdami nuvalyti netyčia išteptus plastmasinius paviršius juos tik pažeidžiame, o ir patį darbo procesą dažniausiai apsisunkiname, pasirinkdami netinkamą klijų šalinimo metodą. Pateikiame keletą efektyvių metodų, kaip šiuos stiprius klijus pašalinti.

Iš tiesų, greitai stingstančių klijų šalinimas nuo plastmasės yra sudėtingas procesas, kadangi privalote tinkamai pasirinkti medžiagas, kuriomis valysite. Procesas dar labiau apsunksta, jei plastmasė yra padengta dažais. Tačiau net ir tuomet klijus pašalinti yra įmanoma.


Prieš pradedant


Prieš naudodami chemines medžiagas, šiltame, muiluotame vandenyje sušlapinkite daiktą, kurį norite nuvalyti. Jei klijai yra silpnesni, vanduo gali juos atlaisvinti, tai padės juos lengviau nuvalyti bei sumažins galimybę pažeisti paviršius, kai naudosite chemikalus.


Acetonas


Nepriklausomai nuo darbo apimties, šis tirpiklis, geriau nei kas kitas susitvarkys su šiomis problemomis. Tačiau, kadangi ši medžiaga gali aktyviai reaguoti su valomais paviršiais, naudokite ją saikingai, antraip galite pažeisti daiktą, kurį norite nuvalyti. Acetonas yra dažų tirpiklis, todėl jį rekomenduojama naudoti ant paviršių, kurie nėra padengti dažais.

Šį produktą galite nesunkiai įsigyti daugelyje buities prekių parduotuvių. Norėdami pašalinti klijus, prieš tai acetoną praskieskite vandeniu, jokiu būdu skystyje nemirkykite pasirinkto daikto.


Kiti metodai


Jei vengiate dirbti su chemikalais, galite imtis kitų momentinių klijų šalinimo būdų. Vienas tokių būdų yra sudžiuvusius klijus nugramdyti skustuvo peiliuku. Šis metodas puikiai tinka, kuomet užpilate per daug klijų ir perteklių norite pašalinti. Tokiu atveju, klijų perteklių švelniai apipjaustykite. Jei nenorite įsipjauti, naudokite neaštrius skutimosi peiliukus.


Be viso to, prekyboje galite rasti įvairių klijų šalinimo produktų, kurie padės susidoroti su išdžiuvusiais klijais. Nors paprastai šie produktai yra skirti nuvalyti lipnių juostų paliktus klijų likučius, jie padės atlaisvinti ir momentinius klijus. Šie produktai yra pakankamai švelnūs, todėl nepažeidžia paviršių, taipogi prekyboje galite rasti ir malonų kvapą skleidžiančius klijų valiklius.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis