„Skystos vinys“ ir silikoniniai klijai – suklijuos ilgam?

Tarp įvairių klijų rūšių, prekyboje galima rasti ir dvi kiek rečiau naudojamas, tačiau labai efektyvias klijų rūšis. Tai - „skystos vinys“ bei silikoniniai klijai, kurie tikrai pravers individualaus būsto statybose ar jo remonte.

„Skystos vinys“ – tai statybiniai klijai, kurie suklijuoja įvairių paviršių rūšis su tam tikrais elementais. Paviršiai gali būti metaliniai, mediniai, betoniniai, plytiniai, stikliniai, tekstiliniai, keramikiniai, medienos plaušų plokštės ar plastikiniai. Paprasčiau kalbant, „skystos vinys“ suklijuoja visas medžiagas, kokios tik yra namuose ir už jų ribų. Įvairių statybinių specialybių meistrai savo darbuose naudoja šiuos klijus. „Skystas vinis“ staliai naudoja apdailai ir grindjuosčių klijavimui, interjero specialistai klijuoja dekoratyvinius elementus ant įvairių paviršių ir panašiai.

Šiais klijais tepamas ne visas paviršius, o tik tam tikri taškai. Jei medžiagos itin porėtos, klijai tepami ant abiejų paviršių. „Skystų vinių“ bazinis pagrindas gali būti ir poliuretanas, ir silikonas bei kitos medžiagos, kas jau šį tą pasako apie geras šios medžiagos savybes ir lipnumą. Daugelyje rūšių gali būti primaišyta įvairių cheminių junginių ir priedų, tame tarpe ir skiediklių. Dauguma „skystų vinių“ rūšių yra pakankamai atsparios vandeniui. Jei klijuose yra skiediklių, tuomet jie turi savotišką kvapą, kuris pakankamai ilgai tvyro patalpoje. Nepriklausomai nuo šių klijų tipo, „skystos vinys“ yra atsparios karščiui.

Išdžiūvusias „vinis“, kurias norima pašalinti, galima nugramdyti glaistikliu ar grandikliu. „Skystos vinys“, kai dar nėra išdžiūvusios, yra pašalinamos skudurėliu, acetonu, vaitspiritu ar terpentinu.

Silikoniniai klijai yra plačiai naudojami statybiniuose ir remonto darbuose. Galima išskirti 3 silikoninių klijų rūšis:

1) Metalo ir karščiui atsparių nemetalinių medžiagų klijavimui;

2) Karščiui atsparių gumų klijavimui ir jų pritvirtinimui prie metalo;

3) Šilumos ir garso izoliacijos medžiagų tvirtinimui prie lydinių.

Šių klijų sudėtyje, visų pirma, yra silikono polimerai o taip pat ir tirpikliai, užpildai ir kiti priedai. Silikoniniai klijai yra nemažiau populiarūs ne tik statybininkų, bet ir dizainerių bei įvairių specialistų tarpe. Skaidriais silikoniniais klijais galima tvirtai suklijuoti tiek stiklą, tiek plastiką. Sukietėję skaidrūs klijai praleidžia šviesą ir dėl to jų nesimato. Populiariausia ši medžiaga būtent kuriant vidinį interjerą, ypač dirbant su veidrodžiais.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis