Ką reikia žinoti renkantis švitrinį popierių

Ko gero, dažnas darbas namuose pareikalauja švitrinio popieriaus prisilietimo. Visgi, kas yra tas švitrinis popierius ir kokia jo rūšis tinka vienu ar kitu atveju?

Yra įvairių švitrinio popieriaus rūšių

Dauguma įprastų švitrinio popieriaus rūšių yra naudojamos parengti paviršius dažymui ar kitokiam padengimui. Švitrinis popierius iš esmės yra vienas grubių grūdelių sluoksnis, kuris yra klijais pritvirtintas prie lanksčios medžiagos pagrindo. Jis gali būti lengvai karpomas iki reikiamo dydžio. Be jų įprastos lapo formos popieriaus, švitrinis popierius gali būti randamas juostų, ritinių, diskų pavidalu, kurie skirti naudoti kartu su elektriniais šlifuokliais.

Skirtingi švitrinio popieriaus naudojimo būdai

Švitrinis popierius yra reikalingas atliekant paviršių apdailą. Švitrinis popierius yra plačiai naudojamas dirbant su mediena ar metalu, pavyzdžiui, dirbant su automobilio kėbulu ar panašaus metalo apdaila. Apdirbant medieną, naudojamas vis švelnesnis švitrinis popierius tam, kad būtų pasiektas lygus paviršius. Sistemingai naudojant smulkesnių grūdelių popierių pašalinamos prieš tai naudoto šlifavimo popieriaus žymės.

Ką reiškia grūdelių dydis?

Grūdėtumas – tai švitrinio popieriaus abrazyvinio paviršiaus šiurkštumo rodiklis. Abrazyvinių grūdelių dydis svyruoja tarp smulkių ir grubių. Mažesni grūdeliai naudojami atlikti baigiamajai paviršiaus apdailai, tuo tarpu didesni grūdeliai – formuoti bei pašalinti medžiagos perteklių.

Atminkite: kuo mažesnis švitrinio popieriaus numeris, tuo didesni grūdeliai.

Šiurkštus

40-60. Naudokite projektuose, kuriuose reikia pašalinti dalį medienos sluoksnio ar sulyginti paviršių.

Vidutiškai šiukštus

80-120. Naudokite tada, kuriuose turite lyginti paviršių bei naikinti nedidelius trūkumus ir netobulumus.

Vidutinis

120-150. Naudokite tada, kai reikia atlikti baigiamąją šlifavimo apdailą.

Švelnus

160- 220. Naudokite, kuomet reikia pašlifuoti tarp dažymo sluoksnių ar po gruntavimo prieš dažymą.

Labai švelnus

Nuo 240. Naudokite, kai turite pašalinti smulkius paviršiaus nelygumus prieš baigiamąjį dažymą.

Būdami nekantrūs ir netolygiai keisdami švitrinį popierių nebūtinai sutaupysite laiko. Dažniausiai jūs užtruksite dar ilgiau šlifuodami nelygumus, kurie buvo palikti po prieš tai naudoto grubesnio švitrinio popieriaus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis