10 netikėtų būdų, kaip panaudoti universalų tepalą WD-40

Šiandien labai populiarų nuo korozijos saugantį tepimo skystį WD-40 prieš 60 metų išrado amerikiečiai. Tinkamą tepalo formulę pavyko sukurti 40-uoju bandymu. Taip šis skaičius atsirado ir skysčio pavadinime.

Daug kam, ypač vairuotojams, teko šiuo tepalu kovoti prieš rūdis. Jis ne tik pašalina rūdis, bet ir padeda atsukti negyvai prikepusias veržles, atšildyti užšalusias spynas, atsikratyti vyrių girgždėjimo. Tačiau ne visi žino, kad tuo WD-40 galimybės nesibaigia. Jis gali būti įdomiai ir originaliai panaudotas buityje ne tik korozijos sukeltoms problemoms išspręsti.


Grindų įbėžimai


Bet kurios naudojamos grindų dangos (laminato, parketo, linoleumo, grindlenčių) paviršiuje atsiranda įvairių įbrėžimų. Pabandykite juos pašalinti šiuo tepalu. Jį reikia patepti plonu sluoksniu, palaukti nuo 10-15 min, o tuomet suteptą vietą nuvalyti šepečiu ir audiniu.


Nusimauti žiedą


Teko susidurti su linksmoka, bet nemalonia problema, kai nuo piršto nepavyksta nusiimti žiedo? Muilas ne visada gali padėti. Bet tereikia užlašinti porą šio tepalo lašų tarp žiedo ir piršto, ir po kelių minučių pirštą galima išvaduoti be skausmo ir kančių.


Tarakonų ir kitų parazitų naikinimas


Jeigu kitos priemonės yra bevaisės, naikinti tarakonus galima su tepalu WD-40. Juo apipurkškite vėdinimo šachtų groteles, durų kraštus, grindjuostes, palanges, radiatorius, langų rėmus. Jeigu pušrkėte gausiau, teks būste daug nekvėpuoti, visai dienai su šeima išeiti iš namų, nes šio tepalo garai nėra ekologiški. Po dezinfekcijos patalpas pravėdinkite.


Avalynės impregnavimas


Žieminius ir rudeninius batus su šiuo tepalu galima paversti beveik neperšlampančiais. Jis atliks drėgmės ir vandens užtvaro darbą, kojos bato viduje išliks sausos. Reikėtų atminti, kad ne kiekvieną batų oda į tepalą gali reaguoti tinkamai. Todėl tepalo poveikį pradžioje išbandykite ant nedidelio, mažiau matomoje vietoje esančio bato odos lopinėlio.


Klijų dėmių pašalinimas


Jeigu stipriais klijais išsitepėt rankas arba klijų lašais apgadinote daiktų paviršius - vėl bandykite tepalą. Jo sudėtinės dalys labai stiprius klijus lengvai ištirpdo ir pašalina.


Vapsvų ir širšių lizdai


Vapsvos dažnai susikuria lizdus po stogų karnizais, palėpėse. Tokia kaimynystė tikrai nedžiugina. Apipurkškite tepalu visas vabzdžių pamėgtas vietas ir vapsvos nebenorės ten gyventi.


Kramtomoji guma plaukuose


Toks nutikimas - tikrai labai nemalonus: plaukų sruogą gali tekti nukirpti kartu su visa įsivėlusia kramtomąja guma. Paprastosiomis priemonėmis gumos iššukuoti neįmanoma. Bet šis tepalas pagelbėti gali. Būtina saugoti akis ir kvėpavimo takus. Patepkite plaukų ir gumos sulipimo vietą 2-3 tepalo lašais. Tepalą, užsimerkę ir uždengę nosį bei burną, galite ir užpurkšti. Po 10-20 min gumą iš plaukų pabandykite iššukuoti šukomis. Pastebėsite, kad svetimkūnio atsikratėte neaukodami sruogos.


Sulipo dvi stiklinės


Kartais viena į kitą įstatytos kelios stiklinės užstringa, jų neįmanoma atskirti. Ypač sunku, kai stiklinės pagamintos iš labai plono stiklo. Tuomet stiprios jėgos naudojimas stiklinėms būtų pražūtingas. Įlašinkite ar įpurkškite tepalo tarp stiklinių ir kelias minutes, kol skystis atliks savo darbą, palaukite. Tuomet įstrigusias stiklines bus galima lengvai, be ypatingų pastangų vieną iš kitos išsitraukti. Po atskyrimo svarbu abi stiklines nuo tepalo likučių gerai išplauti.


Jeigu užšąla langai


Užtepkite tepalo ant išorinio langų paviršiaus. Šis patarimas galioja ne tik automobiliui, bet ir namo ar buto langams. Paveikti tepalo stiklai iš lauko pusės neužšals, ant jų nesusidarys šerškno, ledo raštai.


Unitazų valymas


Ant vidinių unitazo sienelių dažnai susidaro akmenys ir nuosėdos. Įvairūs gamintojai siūlo šias problemas naikinančias buitines valymo priemones. Tačiau WD-40 su tokia problema taip pat susitvarko. Patepkite ar papurkškite jo ant unitazo sienelių, keletą minučių luktelėkite. Patrinkite valymo šepečiu ir nuplaukite vandeniu. Paviršius taps švarus, sugrįš pirminė baltoji spalva.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis