Kūrybiškas sprendimas: neįprastas dažymo būdas

Sukurti unikalų baldą savo rankomis paprasta, tik reikia turėti, ką perdažyti. Kaip – nesuskaičiuojama daugybė variantų. Siūlome išbandyti vieną ypač smagų dažymo būdą. Įdomiausia, kad rezultatas neprognozuojamas.

Polėkio iliuzija

Nudažius seną komodą baltai pavyko paslėpti defektus ir laiko paliktus pėdsakus, tačiau ji atrodė nuobodi. Trečdalį baldo perdažius juodai, spalvų kontrastas jį pagyvino, bet vis dar kažko trūko... Norėjosi komodai suteikti tam tikro ekspresionistinio polėkio. Siekiant, kad baldas būtų išraiškingesnis, jį dažant iš pradžių teptuku reikia braukti per plokštumą, o vėliau, kai ranka tarsi pati monotoniškai ima vedžioti teptuką komodos paviršiumi, dažų tiesiog užtėkšti (svarbu, kad jie nebūtų labai skysti, nes nuvarvės).

Shutterstock nuotr.

Baldui pasirinktos dvi kontrastingos spalvos. Jos sukuria tapybišką efektą, atrodo įspūdingiau ir įdomiau nei du panašūs atspalviai. Ryškus derinys ir tikslingai apskaičiuota spalvų pusiausvyra (taip, visai neatsitiktinai juodai nudažytas trečdalis komodos, o baltai – kiti du) yra svarbiausi dalykai, kad komoda taptų išskirtiniu interjero akcentu ir atskleistų šeimininkų požiūrį į namų dekorą.

Beje, tokiu metodu galite dažyti ne tik komodą.

Verta pasiruošti

Prieš dažydami „rimtą“ baldą patikrinkite, ar išties pavyks pasiekti tokį rezultatą, kokio tikitės. Pasitreniruokite: nudažykite plokštę ar didelį kartono lakštą, kad pajustumėte, kokio stiprumo mosto reikia, kokio dydžio teptuką (galbūt net kelis) pasirinkti, kiek dažų juo pakabinti, kokia kryptimi tėkšti.

Shutterstock nuotr.

Atminkite!

Teškiant dažus jų gali patekti ir ten, kur nereikia. Todėl apdangstykite visa, kam kyla pavojus, o lipnia dažymo juosta apklijuokite tas baldo dalis, kurios turėtų likti vienspalvės.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis