Pirtis: kaip ja rūpintis?

Įsirengus pirtį, atrodytų belieka džiaugtis jos teikiamais malonumais, tačiau nederėtų užmiršti nuolatinės jos priežiūros. Neprižiūrimoje pirtyje pradeda kauptis nešvarumai, bakterijos, gali atsirasti pelėsis ar netgi pradėti pūti mediena, kad to galima būtų išvengti, pristatome paprastus, bet labai reikalingus pirties priežiūros žingsnius.

Grindys. Grindis joje valyti reikia nuolat (po kiekvieno pasibuvimo pirtyje), juk čia kaupiasi daugybė nešvarumu. Tai suprantamas ir itin paprastas pirties priežiūros žingsnis – tereikia vandeniu sudrėkinta šluoste surinkti nukritusius plaukus, purvą, dulkes bei šiukšles. Grindų priežiūros ypatumai priklauso nuo pirties dangos: paprasčiausia, jei grindys yra atsparios vandeniui, pavyzdžiui, yra iš plytelių, tada jas lengviau ir valyti. Jei grindis iš medinių grotelių, reikia pasirūpinti, kad jos gerai išdžiūtų. Po naudojimosi pirtimi vis dar karšta pirties krosnelė išgarins dalį drėgmės. Papildomai patariama, net ir turint gerą vėdinimo sistemą, palikti atidaryti langą ar duris, kad pirtis visiškai išdžiūtų.

Sienos ir gultai. Sienas ir gultus galima valyti paprastu švariu vandeniu, smarkiai atskiestais buitiniais plovikliais, silpnai muiluotu vandeniu arba specialiais plovikliais bei dezinfekatoriais, skirtais pirties priežiūrai. Kadangi pirties sienos ir gultai yra mediniai, juos plaunant, vandenį reikia naudoti saikingai, tam naudokite sudrėkintą šluostę ar kempinę. Kalbant apie pirties gultus, laikui bėgant jų mediena gali pasidaryti dėmėta. Norint pašalinti tokias dėmes, kartais užtenka specialių pirties valymo priemonių. Jei dėmių pašalinti nepavyko valiklio pagalba, jas galima pašalinti su vidutinio šiurkštumo švitriniu popieriumi, šlifuokliu, elektriniu obliumi ar kitomis paviršių šveičiančiomis priemonėmis. Taip pat patariama imtis prevencinių priemonių, kad šios dėmės neatsirastų ateityje, naudojantis pirtimi derėtų sėdėti ant rankšluosčių, o ne tiesiai ant medinio gulto.

Krosnelė ir akmenys. Krosnelės valymas priklauso nuo jos rūšies. Pirtyje yra naudojamos elektrinės arba malkinės krosnelės. Jei jūsų pirtyje yra elektrinė krosnelė, nuo jos švelniame ploviklyje sudrėkinta šluoste reikia pašalinti pirštų atspaudus, dulkes bei kitus nešvarumus. Jei turite malkomis kūrenamą krosnelę, reikia nuolat valyti pelenų perteklių. Kalbant apie krosnelės akmenis, pastebėjus suskilusius akmenis, juos reikia tuoj pat pakeisti, taip pat rekomenduojama kas mėnesį akmenis išmirkyti švelnaus ploviklio ir vandens tirpale.

Prevencija

Jei dažnai naudojate pirtį, norėdami užkirsti kelią bakterijų dauginimuisi, turėtumėte kartas nuo karto ją praplauti dezinfekuonačiu skysčiu.

Norint apsaugoti pirties medieną (kadangi ji drėksta, yra liečiama ir kitaip veikiama), ją reikia padengti apsauginiu sluoksniu bei nepamiršti jo atnaujinti. Gultų paviršius rekomenduojama aliejuoti, o sienoms galima naudoti laką skirtą pirčiai.

Kitas itin svarbus švaros ir ilgaamžiškumo palaikymo žingsnis – tinkamas vėdinimas. Tinkamas vėdinimas ne tik užtikrina malonų buvimą pirtyje, bet ir sumažina pelėsio riziką.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis