Namų šilumos kūrimas: ką rinktis – židinį ar krosnelę?

Vis labiau vėstantys orai lemia tai, kad nemažai savo laisvo laiko praleidžiame namuose, kur jaučiamės šilčiausiai bei patogiausiai. Židinys bei krosnelė – turi galią vienu metu namams suteikti papildomos šilumos bei jaukumo. Tačiau ką geriau rinktis: židinį ar krosnelę?

Ką geriau rinktis – židinį ar krosnelę?

Kas visgi geriau: židinys ar krosnelė? Deja, į šį klausimą vieningo atsakymo nėra. Pasak architektų, Lietuvoje kiek populiaresni yra židiniai, tačiau pasirinkimą visada lemia žmogaus finansinės galimybės, skonis bei namų erdvės dydis. Štai židinius dažniausiai renkasi individualių namų savininkai, kuriems židinys yra ne tik puiki interjero dizaino detalė, bet ir būdas džiaugtis papildoma šiluma visuose namuose už mažesnę kainą. Nedideliuose būstuose populiaresnės yra krosnelės, dėl savo kompaktiško dydžio.

Prieš atsakant sau į klausimą – ką geriau rinktis, reikia gerai žinoti kam jums yra reikalingas šis šilumą skleidžiantis objektas. Ar jis yra labiau skirtas erdvės jaukumui kurti? Ar jums yra svarbesnis skleidžiamos šilumos aspektas?

Shutterstock

Ieškantiems išskirtinumo ir subtilumo labiau patrauklūs gali pasirodyti židiniai, nes jie erdvei iškarto suteikia papildomos elegancijos ir prabangos. Krosnelės patrauklesnės gali pasirodyti tiems, kurie ieško praktiškumo, nes jų eksploatacija yra paprastesnė nei židinių. Židinio priežiūra reikalauja daugiau pastangų: mūriniame ugniakure kaupiasi įvairios dulkės ir degios nuosėdos, jas reikia kaskart išsiurbti, taip pat reikia keisti ventiliatorius ir filtrus, o nuo krosnelės tereikia nuvalyti dulkes ir kartą per metus pakeisti durelių tarpinę.

Shutterstock

Namų šildymo galimybės židiniu bei krosnele

Tiems, kuriems įdomios šildymo židiniu bei krosnele galimybės, pravartu žinoti, kad šiuolaikiniai židiniai bei krosnelės, tinkamai parinkus vietą ir juos įrengus, gali apšildyti net iki 200 kvadratinių metrų ploto namą. Renkantis tinkamą variantą, svarbiausia įvertinti savo namų plotą.

Štai kokia formule galima naudotis renkantis židinio kapsulę arba krosnelę: jeigu namas yra naujas, įrengtas moderniai, atsižvelgiant į šilumines varžas ir kitus parametrus, 10 kv. m apšildyti reikėtų 1kW galios. Pavyzdys: 100 kvadratinių metrų namui reikėtų pirkti bent jau 10 kW galios židinio kapsulę ar krosnelę. Žinoma, norint apšildyti namus židiniu arba krosnele, vien jų pastatyti neužteks, teks name vedžioti šildymo sistemas. Galimi du būdai šildyti namą: orinis šildymas arba šildymas vandens kontūru.

Tie, kurie papildomos sistemos įsirengti neplanuoja, gali pasitelkti kelias gudrybes, kurios padės sušildyti siena perskirtas patalpas. Visų pirma, šiluma natūraliai pasklinda į kitas patalpas per praviras angas, kad šis procesas vyktų greičiau, galima pasirūpinti efektyvia šilumos apykaita. Tam reikia kambarius skiriančios sienos viršuje įmontuoti 20x35 centimetrų dydžio groteles, o jei yra galimybė ir 10x20 centimetrų dydžio groteles sienos apačioje. Tokiu būdu yra užtikrinamas maksimalus oro apykaitos efektyvumas: per viršutines groteles karštas oras pateks į gretimą kambarį, o šaltas iš jo pateks į kambarį, kuriame yra židinys ar krosnelė ir vėl bus šildomas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis