Plytelių danga virtuvėje: pliusai bei minusai

Virtuvė – padidėjusios drėgmės namų zona, tad šiai vietai tinka nevisi grindų dangos tipai. Plytelės yra tinkama ir mėgstama virtuvės grindų danga. Ji šioje erdvėje atrodo tvarkingai bei elegantiškai. Tačiau plytelės, kaip ir bet kuri kita grindų danga, turi savų pliusų bei minusų, tad kviečiame plačiau su jais susipažinti.

Plytelių tipai


Porcelianinės plytelės. Gaminant porcelianines plyteles naudojama aukšta temperatūrą ir slėgimas, pagamintos plytelės yra sunkesnės, tankesnės ir mažiau porėtos nei įprastos keraminės plytelės. Šios plytelės yra tvirtos, todėl tinka intensyvios trinties zonose. Jos yra atsparios tiek mechaniniam, tiek cheminiam medžiagų poveikiui. Porcelianinės plytelės gali būti glazūruotos arba ne. Pagrindinis šių plytelių minusas – jų klojimas yra gan sudėtingas procesas.


Keraminės plytelės. Paprastos keraminės plytelės yra minkštesnės už porcelianines, todėl jas lengviau pjaustyti bei montuoti. Nors jos yra labiau porėtos už porcelianines plyteles, dėl glazūruoto paviršiaus, joms nėra baisios virtuvėje pasitaikančios nelaimės: įvairūs įbrėžimai, išsipylimai.


Akmens masės plytelės. Šios plytelės yra pagamintos iš natūralaus akmens (pavyzdžiui: skalūno, granito, kalkakmenio, marmuro ir pan.). Akmens plytelių paviršius gali būti poliruotas arba grubintas. Tokios plytelės interjere atrodo natūraliai ir solidžiai. Tai labai tvirtos plytelės, tačiau dauguma akmens plytelių yra porėtos, todėl jas reikia kas dvejus ar trejus metus iš naujo padengti kokybiška akmens dengimui skirta priemone.


Shutterstock


Plytelių pliusai


* Bet kuris nekilnojamo turto specialistas gali pasakyti, kad kokybiškai įrengtos plytelės virtuvėje, pakelia namo ar buto vertę. Nes tai yra ilgaamžė, atspari grindų danga.

* Plytelės yra itin estetiška grindų danga, kuri, kaip ir medžio masyvo grindys, yra visais laikais madinga. Plytelės erdvėje atrodo elegantiškai bei tvarkingai.

* Plytelės yra vienas geriausių dangos pasirinkimų, norint įsirengti grindinį šildymą.

* Tai yra vandeniui atspari grindų danga, todėl ji yra tokia populiari virtuvės bei vonios kambariuose.

* Jos tinka namuose, kuriuose gyvena alergiški žmonės, nes plytelės yra netoksiška grindų danga.

* Augintiniai ir jų nagai šiai dangai nebaisūs, todėl plytelės tinka namuose, kuriuose yra augintinių.

* Jeigu plytelės yra glazūruotos, jų priežiūra yra itin paprasta (išsipylusius skysčius bei atsiradusias dėmes galima nuvalyti sudrėkinta šluoste).


Plytelių minusai


* Jeigu nėra įrengto grindinio šildymo, plytelės yra šalta grindų danga, tad ilgiau sukiojantis virtuvėje reikia dėvėti šlepetes.

* Tai yra kieta grindų danga. Stiklinei ar lėkštei nukritus ant plytelių, deja, ji tikrai suduš.

* Plytelės neturi izoliacinių savybių. Todėl norint sukurti virtuvėje ar valgomajame šiokią tokią garso izoliaciją, reikia papildomai patiesti kilimą.

* Sušlapusios glazūruotos plytelės gali pasidaryti labai slidžios.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis