5 grindų dangos, kurios labiausiai tinka virtuvės zonai

Virtuvė – namų erdvė, kuri išsiskiria savitomis sąlygomis, čia: padidėjusi drėgmė, didelė trintis, dažni išsipylimai ir jų paliekamos dėmės. Tad renkantis grindų dangą šiam kambariui, reikia gerai pagalvoti, juk norime gražių, bet kartu tvirtų ir atsparių grindų. Pristatome 5 grindų dangos rūšis, kuriomis tinka kloti virtuvės grindis.

Plytelės. Plytelės, dėl savo estetiškos išvaizdos bei atsparumo, yra pirmaujanti grindų danga virtuvės erdvėje. Plytelių asortimentas yra labai platus, galima rinktis iš įvairiausių spalvų, formų, užbaigimo variantų (nuo labai blizgaus iki matinio paviršiaus). Visos plytelės virtuvėje atrodo elegantiškai ir tvarkingai, todėl jos dera su visais interjero stiliais. Didžiausi plytelių pliusai virtuvėje – atsparumas drėgmei bei nesudėtingas valymas. Minusai – kietumas ir šaltumas, tačiau abu šiuos minusas galima eliminuoti. Tokias grindis šildyti galima grindiniu šildymu, taip pat darbo zonoje galima pasitiesti ilgą stačiakampio formos kilimėlį, ant kurio gaminant maistą stovėti yra šilta bei minkšta.


Shutterstock


Linoleumas. Linoleumas yra gaminamas iš natūralių medžiagų, sėmenų aliejaus pagrindu. Iš to yra kilęs ir jo pavadinimas – lotyniškai „linum“ reiškia liną, o „oleum“ – aliejų. Taigi tai yra natūrali grindų danga, kuri išsiskiria savo prieinama kaina bei spalvų ir raštų įvairove. Ši grindų danga yra atspari drėgmei ir ant jos patogu stovėti, tačiau į ją gali įsigerti dėmės, todėl reikia pasirūpinti, kad tokia danga būtų padengta apsauginiu sluoksniu.


Shutterstock


Kamštinė grindų danga. Dar viena ekologiška grindų danga. Ji yra labai minkšta ir šilta, todėl ant jos nesunku prastovėti ilgesnį laiką. Padengtos apsaugine priemone, tokios grindys yra atsparios drėgmei bei dėmėms (tokias grindis apsauginėmis priemonėmis reikia atnaujinti kas 3-4 metus).


Shutterstock


Vinilinė grindų danga. Šiandien vis populiaresne tampa vinilinė grindų danga. Ji yra be galo atspari ir lengvai prižiūrima. Tokia danga galima kloti net dušo kabiną. Taip pat galima rinktis iš daugybės dizaino variantų. Galima rasti gražiai medines grindis imituojančių variantų. Didžiausias šių grindų minusas – aukšta kaina.


Shutterstock


Laminatas. Šiuolaikinės laminuotos grindys yra ganėtinai atsparios ir išvaizdžios, todėl kartais yra naudojamos ir virtuvės zonoje. Jų kaina nėra aukšta, o dizaino pasirinkimas – platus. Laminatas gali vizualiai imituoti įvairias medžiagas: medieną, odą, akmenį ir t.t. Šią dangą patogu ir lengva valyti.


Shutterstock


Reikia pabrėžti, kad nevisos laminato rūšys tinka virtuvės zonai, perkant šią dangą, reikia rinktis kokybišką, vandeniui atsparų variantą. Taip pat, nukritęs sunkus daiktas, gali apgadinti tokias grindis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis