6 paprasti žingsniai, kaip nudažyti seną medinį baldą

Naujas pasirinktos spalvos dažų sluoksnis gali prikelti bet kokį baldą naujam gyvenimui. Tiems, kuriems dar niekada neteko dažyti baldų, pristatome 6 paprastus žingsnius, kaip nudažyti seną medinį baldą.

Senas, praradęs savo pirminę išvaizdą medinis baldas tikrai nepuošia namų erdvės, todėl ateina metas apsispręsti: pastatyti jį į garažą ar tiesiog išmesti. Žinoma, yra ir trečias pasirinkimas – tokį baldą galima perdažyti. Taigi pradedame viską nuo pradžių.1 žingsnis. Dar prieš imantis bet kokių su dažymu susijusių veiksmų, pirmiausia baldą reikia paruošti. Darbų sklandumui užtikrinti, baldą reikia gerai nuvalyti, pašalinti visas ant jo susikaupusias dulkes, tam galima naudoti medienai skirtus valiklius. Jeigu bus dažomas baldas su stalčiais, juos reikia išimti ir išvalyti (stalčiai bus dažomi atskirai).


2 žingsnis. Prieš imant teptuką į rankas, dar reikia pašalinti senąją viršutinę baldo apdailą. Šis žingsnis yra reikalingas norint užtikrinti, kad nauji dažai ilgai laikysis ant baldo. Jeigu baldas buvo vaškuotas, viršutinį apdailos sluoksnį galima nuimti su plieno vata, terpentinu arba vaitspiritu. Jeigu baldas buvo padengtas laku, reikės pasitelkti švitrinį popierių (rekomenduojama naudoti vidutinio smulkumo švitrinį popierių).


3 žingsnis. Kai baldas yra švarus ir nušlifuotas, jį rekomenduojama padengti akriliniu arba aliejaus pagrindo gruntu, kuris baldą paruoš dažymo darbams. Ant gruntu padengto paviršiaus dažai tepsis lygiau, taip pat jis paslepia medienos dėmes bei kitus spalvos nelygumus.


Shutterstock


4 žingsnis. Tada švelniai baldą nušlifuokite dar kartą. Tam naudokite smulkų švitrinį popierių. Dažant baldą, tarp kiekvieno dažų sluoksnio, reikia pašiaušti jo paviršių švitriniu popieriumi, tai padės pasiekti profesionalų ir lygų jo užbaigimą.


5 žingsnis. Paruošus baldo paviršių, galima imtis dažymo darbų. Geriausia baldą padengti 2-3 plonais dažų sluoksniais. Baldą galima dažyti purškiamais dažais, teptuku arba nedideliu voleliu. Nedideliu voleliu patogu dažyti didesnius baldo plotus, nepaliekant matomų potėpių, o sunkiau prieinamas vietas geriausia dažyti nedideliu teptuku. Išdžiuvus pirmajam dažų sluoksniui, jį reikia vėl pašiaušti švitriniu popieriumi ir dažyti antrąjį kartą. Jeigu manote, kad reikia trečio dažų sluoksnio, vėl lengvai pašiauškite sauso baldo paviršių ir dažykite trečią kartą. Praktiškas patarimas: po kiekvieno šlifavimo svarbu yra nuvalyti susidariusias dulkes.


Shutterstock


6 žingsnis. Išdžiuvus paskutiniam dažų sluoksniui (reikia palaukti bent jau 24 valandas), tada baldą reikia padengti apsauginiu sluoksniu. Tam galima naudoti laką arba permatomą baldų vašką. Šis žingsnis reikalingas užsandarinimui, be to, apsaugine medžiaga padengtą baldą bus lengviau valyti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis