Neuždengtų lubų privalumai
*Estetika. Lubos gali būti akį patraukianti interjero detalė. Neuždengtos lubos visų pirma interjere atrodo itin charakteringai. Jos gali tapti svarbiausia interjero detale. Atviros gelžbetonio konstrukcijos namuose kuria modernų industrinį šarmą, o medinės sijos – jaukią, kaimišką (angl. rustic) atmosferą.
*Galimybė eksperimentuoti su apšvietimu. Aukštos lubos su neuždengtomis sijomis ir ventiliacijos sistemomis leidžia eksperimentuoti su įvairių rūšių apšvietimu: kabinamais šviestuvais, lubose montuojamais šviestuvais, šviestuvais ant bėgelių sistemos ir t.t..
*Aukštis. Neuždengtos lubos padidiną kambario erdvę. Paliktos be apdailos, lubos atrodo itin aukštos.
*Šviesa. Į kambarius su atviromis, neuždengtomis lubomis (ypač pietinėje pusėje) patenka daugiau natūralios šviesos.
*Kaina. Tokių lubų įrengimas padeda sutaupyti, nes nereikia pirkti papildomų apdailos medžiagų.

Neuždengtų lubų minusai
*Kambariai yra mažiau energiškai efektyvūs. Atsisakant lubų apdailos, kartu yra atsisakomas papildomas šilumos izoliacijos sluoksnis, todėl kambariuose su neuždengtomis lubomis yra vėsiau.
*Brangesnis šildymas. Dėl energijos vartojimo efektyvumo stokos padidėja šildymo kaštai.
*Mažesnė garso izoliacija. Jeigu gyvenate nepaskutiniame daugiabučio aukšte, būsite mažiau apsaugoti nuo viršuje gyvenančių kaimynų keliamo triukšmo.
*Sudėtingesnė priežiūra. Kadangi neuždengtos lubos yra aukštos, kartai tokia paprasta užduotis, kaip lemputės pakeitimas, gali pasidaryti sudėtinga.
Keletas tokių lubų pavyzdžių: