Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Pirties krosnelės akmenų rūšys

Tradiciniai lietuviški akmenys. Natūralumą vertinantys pirčių savininkai itin mėgsta natūralius lietuviškus akmenis. Kadangi jų prisirinkti galima patiems, tai yra ir ekonomiškas pasirinkimas. Geriausiai pirčiai tinka akmenys surinkti iš upės.

Tačiau pasirinkus tokią natūralią medžiagą, reikia gerai žinoti, kokie akmenys yra tinkami pirčiai, nes blogai parinkti jie gali sukelti nemažai problemų. Pavyzdžiui, iš vidaus pradėjęs skilti akmuo kaitinamas gali net sprogti.

Vulkanitas. Vulkanitas labai populiarus krosnelės akmenų pasirinkimas, nes jis pasižymi prieinama kaina bei patikimumu. Taip pat galima išskirti šio akmens geras įkaitimo ir šilumos atidavimo savybes.

Talkochloritas. Talkochloritas yra dar žinomas kaip muilo akmuo. Jis gerai akumuliuoja ir praleidžia šilumą. Pirčių savininkai jį mėgsta dėl švelnaus garo.

Gabro diabazas. Juodas akmuo, kuris yra mėgstamas dėl savo ilgaamžiškumo. Jis efektyviai kaupia ir atiduoda šilumą, taip pat kaisdamas neišskiria medžiagų.

Žadeitas. Išskirtinės išvaizdos akmuo. Šis žalsvas akmuo yra vertinamas dėl savo lengvo, palaipsniui besiformuojančio garo. Didžiausias minusas – aukšta kaina.

Keramikiniai akmenys. Keramikiniai akmenys nuo natūralių akmenų skiriasi tuo, kad jie yra neiškasti, o specialiai pagaminti. Šie akmenys yra labai porėti, todėl tinka drėgnoms pirtims. Taip pat jie išsiskiria savo ypatingu ilgaamžiškumu.

Shutterstock

Akmenų dydis ir jų dėliojimas

Pirties veikimas priklauso ne tik nuo akmenų rūšies, bet ir nuo jų kiekio, dydžio, formos, sudėjimo būdo. Pavyzdžiui, pirties įkaitimo laikas tiesiogiai priklauso ir nuo akmenų dydžio. Kuo didesnis akmuo, tuo jis ilgiau kaista ir perkaista kiaurai.

Kalbant apie akmenų kiekį, projektuojant krosnelę, jis yra nustatomas pagal tai, kokios maudymosi temperatūros pirčiai krosnelė turi būti skirta. Pavyzdžiui, jei krosnelė projektuojama vyraujančiai žemai aplinkos temperatūrai, akmenų kiekis turi būti gana didelis.

Taip pat labai svarbus yra pats akmenų išdėstymas. Jų negalima suversti bet kaip, juos reikia gražiai sudėlioti vienas šalia kito, paliekant tarpus, kad galėtų vykti oro cirkuliacija. Rekomenduojama viršuje sudėti mažesnius akmenis, o apačioje – didžiausius.

Akmenis reguliariai reikia tikrinti. Rekomenduojama juos perrinkti kartą kas pusantrų metų. Tokio perrinkimo metu reikia pašalinti visus suskilusius ar trupančius akmenis ir juos pakeisti naujais.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis