Vaikų kambario intejeras: spalvų paieškos

Vaikų kambarys – tai unikali vieta namuose. Skirtingai nuo kitų patalpų, vaiko kambarį reikia stengtis atnaujinti kas 2 – 3 metus, atsižvelgiant, kaip auga ir vystosi vaikas. Mes ne visada galime keisti vaiko kambarį taip dažnai, kaip norėtųsi, bet visuomet galime jį atnaujinti perdažydami kambario sienas.

Kadangi vaikų kambario interjerui yra reikalingas harmoningas vientisumas, iš pradžių reikia pasirinkti pagrindinius elementus. Tai sienų spalvos, baldai, langai, durys. Pasirenkami interjero elementai turi turėti tam tikrą ryšį, pavyzdžiui, vienodų spalvų baldų apmušalai ar kitos interjero detalės, apjungtos bendromis spalvomis ar savybėmis. Renkantis dažus geriau pasirinkti pastelines spalvas, o papildomų detalių (žaislų, pagalvėlių, spintelių lentynėlių ir t.t.) spalvas, galima rinktis gana ryškias.

Shutterstock nuotr.

Nepamirškite, kad vaikas gyvena savo pasaulyje, kuris nepanašus į „suaugusiųjų" pasaulį. Juk nevisada sutampa šeimos narių ir vaiko požiūriai, kas tame kambaryje turi būti ir ko geriau nebūtų? Be to, negalima pamiršti, kad vaikas gali turėti savitą skonį – visuomet reikia stengtis ieškoti kompromisų.

Shutterstock nuotr.

Pasirenkant kambario sienų spalvas derėtų atsižvelgti į vaiko būdą. Jeigu vaikas ramus, kambario spalvos gali būti šiek tiek ryškesnės, jeigu vaikas judraus būdo, patartina rinktis raminančias spalvas, tokias kaip šviesiai žalsva ar žydra spalvos.

Nereikia perkrauti vaikų kambario ryškiomis spalvomis, tačiau keli tokių spalvų, kaip raudona, oranžinė ar geltona, akcentai suteiktų kambariui žaismingumo.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis