Mažas didelis pasaulis: du vaikų kambariai

Įrengti vaiko kambarį mažoje erdvėje – nelengva užduotis. Dvi jaunos vilniečių šeimos ją sėkmingai įveikė, tinkamai suprojektavusios miego, žaidimų bei kitas būtinas zonas ir įgyvendinusios idėjas, atskleidžiančias, kaip gimus mažyliui galima originaliai, funkcionaliai ir nebrangiai koreguoti namus, įrengiant jaukias ir žaismingas vaikų erdves net svetainėje ar namo pastogėje.

Į vis dar kuriamus namus, skirtus šeimos savaitgaliams ir atostogoms, pasikvietęs vilnietis Benas Venskaitis prasitarė, kad pirmiau juose planavo įrengti pirtį. Tačiau stebėdamas, kaip sparčiai auga sūnus, šią mintį kuriam laikui atidėjo ir suskubo įruošti jaukią erdvę atžalai.


Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad 80 m² namuko pastogėje įrengtame vaiko kambaryje beveik nėra vietos žaisti ir ilsėtis. Tačiau iš tikro 5 m² plote telpa visas keturmečio Henriko pasaulis. Į jį berniukas patenka iš tėvų miegamojo.

Viską savarankiškai projektavęs ir padaręs šeimininkas teigia, kad iš pušų lentų padaryti laiptai gražiau atrodytų be kilimo, o visą namuko koncepciją labiau išryškintų turėklai su stiklo sienele. Tačiau šių idėjų vyras neįgyvendino dėl labai paprastos priežasties: sūnus baimintųsi „kopti“ į savo kambarį, jei pro laiptus ar turėklus matytų pirmo aukšto objektus, kurie jo akytėmis dar atrodytų labai toli. Kad atžala jaustųsi drąsiau, tėtis išrinko prigesintos violetinės spalvos kilimą, o prie jo priderino aukso spalvos laikiklius.


Norėdamas suteikti berniuko kambariui daugiau žaismingumo ir savitumo, šeimininkas įkomponavo ažūrinę sienelę, dekoruotą H raidėmis. Pro ją patogu stebėti, ką sūnus veikia. Jaukumo ir vientisumo įspūdį sukuria to paties atspalvio natūralaus medžio sienų ir grindų lentos. Prie jų priderinta ir žemiškų ramių spalvų tekstilė: rudos bei pilkos pagalvėlės neužgožia erdvės ir leidžia karaliauti margaspalviams vaiko žaislams.


Augis Narmontas


Augis Narmontas


Originalus sprendimas: poilsio namo pastogėje įrengtas vaiko kambarys. Antrajame namuko aukšte dėmesį prikausto medinė ažūrinė sienelė, skirianti tėvų miegamąjį nuo vaiko kambario. Sienelėje dominuoja H raidė, simbolizuojanti vaiko vardą. Ją būsto šeimininkai nudažė baltai, derindami prie erdvėje vyraujančių natūralaus medžio tonų.


Augis Narmontas


Mažyčiame vaiko kambaryje lovos nėra. Kadangi šiame namuke šeima leidžia tik savaitgalius arba atostogas, lovą atstoja čiužinys. Jį patogu pastumti ar pernešti į kitą vietą. Norėdami, kad vaiko kambarys įsilietų į bendrą interjerą, tėvai jame pritaikė klasikos elementų: auksu blizgantys sieniniai šviestuvai dera prie viso namo šviestuvų.


Augis Narmontas


Puikus sprendimas! Mažą vaiko erdvę šeimininkai išnaudojo labai racionaliai: prie lango įkomponavo atviras lentynas, kuriose ilsisi žaislai ir knygos. Blizgūs pastarųjų laikikliai išduoda šeimininkų aistrą antikvarinėms detalėms. Šiuos laikiklius šeima įsigijo viename iš sendaikčių turgų Romoje.


Augis Narmontas


Augis Narmontas


Žaislų dėžę berniukui tėvai padarė patys. Pilkos spalvos rankų darbo medinė dėžė su sūnaus vardu suteikia kambariui savitumo. Ant jos nupiešta raketa išduoda ir mažamečio svajonę – tapti kosmonautu.


Matoma – nematoma: dviaukštė vaiko kambario konstrukcija buto svetainėje


Įsirengdami vieno miegamojo butą Vilniaus senamiestyje interjero dizainerė Laura Giržadė su vyru ieškojo patogaus varianto, kuris leistų išpildyti mažamečio sūnaus svajonę ir padėtų išlaikyti pagrindinį šviesaus būsto privalumą – erdvės pojūtį. Tai jaunai šeimai pavyko padaryti svetainėje sumontavus funkcionalią uždarą dviaukštę konstrukciją maksimaliai išnaudojant 3 metrų patalpos aukštį. Pritaikius baltas vienspalves lentas ji darniai įsiliejo į bendrą kambario interjerą.


Augis Narmontas


Kadangi augant vaikui keičiasi jo poreikiai ir pomėgiai, tėvai norėjo atžalai sukurti tokią erdvę, kurią būtų galima lengvai perdaryti. Lauros suprojektuotą konstrukciją iš medžio drožlių plokščių meistrai sukonstravo per pusdienį. Joje buvo numatyta dviejų aukštų 4 m² erdvė, padalyta į žaidimų ir miego zonas.


Augis Narmontas


Pirmajame aukšte 175 cm aukščio sienoje įkomponuotos atviros lentynos. Jose berniuko išdėlioti žaislai kuria tvarkos įspūdį ir leidžia svečiams susipažinti su sukaupta vaikiškų automobilių kolekcija. Tiesa, to pamatyti nepavyks, jei, atvykus į svečius, pirmojo aukšto vaiko „lobiai“ bus paslėpti. Tokią galimybę suteikia įmontuotos stumdomosios durys. Jas šeimininkai uždaro prireikus, kad baltas vaiko kambarys susilietų su svetainės erdve ir taptų kone nematomas.

Mažylio mama Laura sakė, kad durys uždaromos ir tada, kai sūnus nori pabūti vienas. Siekiant kuo geriau išnaudoti erdvę, po laiptais įrengta spinta, kurioje laikomi berniuko drabužiai ir avalynė. Jei ne žaismingos, gyvūnėlius imituojančios rankenėlės, šio baldo nė nepastebėtum.


Augis Narmontas


Antrajame kambario aukšte lazeriu išpjaustyta ažūrinė sienelė atrodo ypač originaliai ir atlieka svarbią funkciją – pro ją patenka oras, būtinas kokybiškam vaiko miegui ir poilsiui. 125 cm aukščio miego zonoje įkomponuotos ir atviros lentynos, ant kurių susodinti berniuko meškinai.


Augis Narmontas


Augis Narmontas


Praktiškas sprendimas! Stumdomųjų durų vidinė pusė dekoruota ryškiu piešiniu – vaiko ūgio matuokle, kuri pastebima tik patekus į žaidimų zoną.


Augis Narmontas


Augis Narmontas


Atžalos kambariui tėvai parinko vos kelis dekoro akcentus. Vienas jų – spalvotos rankenėlės, imituojančios įvairius gyvūnus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis