Sofa – kaip išsirinkti tinkamiausią šio baldo spalvą?

Sofa – centrinis ir pats svarbiausias svetainės atributas. Ant šio baldo leidžiame savo laisvalaikį (skaitydami knygas, žiūrėdami televizorių). Taip pat ant jos kviečiame prisėsti užsukusius svečius. Kadangi tai nėra pigi investicija, renkantis tinkamiausią sofą savo svetainei, reikia įvertinti ne vieną svarbų jos aspektą.

Renkantis sofą specialistai pabrėžia jos dydžio, medžiagiškumo ir dizaino svarbą. Jos dydį reikia rinktis pagal svetainės ir kitų joje esančių baldų išmatavimus; medžiagiškumą – pagal interjero stilių ir turimą biudžetą; dizainą – pagal bendrą interjero tematiką. Kadangi sofa yra itin gerai pastebimas, centrinis baldas, dar vienas svarbus jos aspektas yra spalva.

Nuo ko pradėti?

Jeigu imatės naujo interjero projekto (svetainė vis dar yra „baltos drobės“ stadijoje), sofa gali būti pirmas priimtas sprendimas visame svetainės projekte. Išsirinkus tokį centrinį baldą, visas kitas detales belieka derinti aplink jį. Pradedant kurti interjerą nuo sofos, rekomenduojama išsirinkti įkvepiantį, charakteringą baldą, pavyzdžiui, išskirtinio audinio, ryškios spalvos sofą.

Shutterstock

Jeigu ketinate jau įrengtą svetainę atnaujinti nauju minkštuoju baldu, pirmiausia reikia apsispręsti, kokį vaidmenį sofa atliks interjere – centrinį ar pagalbinį. Bet kokiu atveju, sofa turi gražiai papildyti svetainės interjerą ir joje vyraujančią spalvų paletę. Jeigu bijote prašauti pro šoną, visada galite rinktis neutralias spalvas, kurios harmoningai atrodo daugumoje interjerų.

Kokią sofa pasirinkti – tamsią ar šviesią?

Kokią sofos spalvą pasirinkti (tamsią ar šviesią), dažnai nulemia grindų spalva. Pavyzdžiui, ant tamsių grindų pastatyta tamsios spalvos sofa vizualiai gali pranykti erdvėje. Jeigu ant tamsių grindų norite statyti tamsią sofą, reikia pasirūpinti, kad ši kokiu nors būdu atsiskirtų nuo grindų. Tai galima padaryti, pasirinkus sofą su metalinėmis arba šviesios medienos kojelėmis, kurios sukurs grindis ir sofą skiriančią vizualinę erdvę, taip pat šiam tikslui gali pasitarnauti šviesios spalvos kilimas.

Dar vienas svarbus tamsių spalvų aspektas yra tas, kad jos sugeria šviesą. Kadangi sofa yra pakankamai didelis baldas, reiktų gerai įvertinti ir šį aspektą. Specialistai rekomenduoja prieš perkant tamsios spalvos sofą, kambaryje patiesti, arba ant senos sofos užtiesti panašaus atspalvio užtiesalą, taip bus lengviau apsispręsti ar sofa nėra per tamsi.

Shutterstock

Šviesios spalvos sofa taip pat turi savų iššūkių. Šie iššūkiai yra labiau susiję su praktine puse – ant šviesaus audinio geriau matosi dėmės bei nusidėvėjimas. Prieš renkantis baltos spalvos sofą, reikėtų gerai įvertinti savo gyvenimo būdą. Tokia sofa nėra itin geras pasirinkimas namuose, kuriuose yra išdykusių augintinių bei mažamečių vaikų.

Shutterstock

Ką dar reikėtų žinoti prieš renkantis sofos spalvą?

Kaip jau minėjome – neutralios sofos paprastai harmoningai dera su dauguma interjerų. Neutraliomis sofų spalvomis yra laikomi tokie atspalviai, kaip: smėlio, grietinėlės, rusva, įvairūs pilkos atspalviai. Tačiau svetainės kambaryje puikiai gali atrodyti bet kokios pasirinktos spalvos sofa, tik svarbu prie jos priderinti keletą tos pačios spalvos interjero akcentų, kad būtų sukurtas erdvės vientisumas.

Paruošta pagal Dekorama.lt informaciją

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis