Skardinis stogas – puikus sprendimas Jūsų būstui: ekspertai paneigia 7 populiarius mitus

Daugelį metų skardiniai stogai buvo naudojami pramoniniams ir ūkio paskirties statiniams, tačiau pastaruoju metu vis daugiau individualių namų savininkų renkasi šią dangą. Ir tikrai ne veltui! Skardinė danga yra ilgaamžė, ekonomiška ir patvari.

Vis dėlto, nepaisant augančio šios dangos populiarumo, iki šiol galima išgirsti nemažai klaidingų įsitikinimų ir mitų, susijusių su skardiniais stogais. Budmat.com komanda apžvelgia ir paneigia labiausiai paplitusius mitus.


Mitas nr. 1: skardinė stogo danga gali „pritraukti” žaibą


Nuogąstavimas, esą plieninis stogas gali padidinti žaibo išlydžio tikimybę, nėra pagrįstas. Nors metalas yra laidininkas, praktika rodo, kad šiuolaikinis, visus kokybės standartus atitinkantis skardinis stogas yra vienas saugiausių pasirinkimų, tuo atveju, jei Jūsų namuose trenktų žaibas. Skardinė stogo danga saugiai paskirsto žaibo energiją ir išvengia didesnių nuostolių. Dar vienas tokio stogo privalumas – metalas yra nedegi medžiaga, todėl net stiprus žaibavimas neįplieks gaisro ant namo stogo.


Mitas nr. 2: plieninė stogo danga kelia triukšmą lietaus metu


Montuojant skardinę stogo dangą, ant konstrukcijos tvirtinamos specialios izoliacinės medžiagos, kurios patikimai izoliuoja triukšmą. Tai reiškia, kad plieninė stogo danga yra atspari triukšmui, kaip ir visos kitos šiuolaikinės stogo dangos. Mėgaukitės komfortu ir tyla savo būste! Itin kokybiškus skardinius stogus galite rasti internetinėje parduotuvėje budmat.com.


Mitas nr. 3: skardinį stogą gali pažeisti stipri kruša ar liūtis


Tiesą sakant, skardiniai stogai yra patvaresni nei daugelis kitų tipų stogų, todėl be didesnių nuostolių gali atlaikyti net ir stiprią audrą. Kokybiškas, kruopščiai atrinktas plienas yra itin patvari medžiaga, puikiai pritaikyta lietuviškoms oro sąlygoms.


Mitas nr. 4: ant skardinių stogų vaikščioti labai nesaugu


Nepriklausomai nuo to, ar reikia išvalyti latakus, ar įvertinti stogo konstrukcijų būklę, ant plieninio stogo galima vaikščioti be baimės. Stogai sukonstruoti taip, kad atlaikytų dideles apkrovas ir pažeidimus. Žinoma, šie stogai saugūs tik tuo atveju, kai naudojama kokybiška skarda ir montavimą atlieka kvalifikuoti meistrai.Skardinis stogas – puikus sprendimas Jūsų būstui: ekspertai paneigia 7 populiarius mitus
Skardinis stogas – puikus sprendimas Jūsų būstui: ekspertai paneigia 7 populiarius mitus
Organizatorių archyvas
Mitas nr. 5: skardiniai stogai šildo Jūsų būstą


Toks teiginys nėra teisingas. Metaliniai stogai užtikrina optimalią temperatūrą ir žiemą, ir vasarą. Jie puikiai atspindi UV spindulius ir padeda išvengti didelių išlaidų vėsinant būstą karštomis vasaros dienomis.


Mitas nr. 6: skardiniai stogai linkę rūdyti


Nors praeityje skardiniai stogai iš tiesų galėdavo rūdyti, šiuolaikinių technologijų dėka, šiandien tai – tik tolimas prisiminimas. Šiuolaikinės metalinės stogo konstrukcijos yra specialiai apdorojamos ir padengiamos cinkuota danga, todėl nebijo žalingo aplinkos poveikio ir yra atsparios korozijai, todėl puikiai atrodo ištisus dešimtmečius.


Mitas nr. 7: skardinis stogas yra labai brangus


Jei planuodami stogo įrengimą atsižvelgiate tik į stogo pirkimo išlaidas, skardinis stogas gali būti brangesnis pirkinys, lyginant su daugeliu kitų stogų tipų. Vis dėlto, prieš priimant sprendimą dėl stogo, verta atsižvelgti į jo eksploatavimo, priežiūros ir remonto išlaidas, su kuriomis teks susidurti ateityje. Lyginant su kitais stogais, skardinė danga pasižymi ilgaamžiškumu (gali tarnauti 30-40 metų ir dar ilgiau). Ji itin tvirta ir atspari kenksmingam aplinkos poveikiui, šalčiui, karščiui, drėgmei, temperatūros svyravimams, todėl remonto prireiks tikrai negreitai. Tokio stogo priežiūra nebrangi ir nesudėtinga, nereikia keisti stogo konstrukcijų, valyti augančių samanų ir atlikti kitų nemažai lėšų ir laiko reikalaujančių priežiūros darbų, todėl ilgalaikėje perspektyvoje skardinė stogo danga yra ekonomiškesnis variantas nei daugelis kitų stogų dangų.

Užsakymo nr.: PT_73726

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis