Virtuvės spalvų paletė: kokių gairių verta laikytis?

Kurdami virtuvės interjerą, pirmiausia šią erdvę laikome darbo zona, juk čia nuolat verdama, kepama, plaunama, todėl daug dėmesio skiriame virtuvės apdailos medžiagų atsparumui bei jų kokybei. Tačiau reikėtų neužmiršti, kad virtuvė tam tikra prasme dažnai tampa namų „židiniu“. Čia ne tik gaminame maistą, po to juo skanaujame, bet ir leidžiame laisvą laiką su šeima. Taigi labai svarbu tinkamai sukurti šios erdvės atmosferą. Spalvų paletė – vienas svarbiausių aspektų, kuriant virtuvės jaukumą.

Ką reikia žinoti apie spalvų paletes?


Renkantis spalvų paletę, pirmiausia reikia suprasti, kaip spalvos dera tarpusavyje, kaip viena kitą papildo. Vienas iš būdų kaip išsirinkti tinkamą spalvų derinį – prisiminti pradinėse klasėse ant sienos kabėjusį spalvų ratą. Ši priemonė puikiai padeda suprasti kokios spalvos dera tarpusavyje. Šiuo ratu, renkantis spalvų paletę, galima naudotis dvejais būdais: rinktis viena kitą papildančias spalvas arba analogiškas spalvas. Spalvos esančios viena priešais kitą spalvų rate yra papildančios viena kitą, o analogiškos spalvos – tai spalvos esančios šalia viena kitos, kurios gražiai viena su kita susilieja.


Kitas paprastas būdas, kuris gali padėti išsirinkti spalvų paletę – gamtovaizdis. Gamta dažnai gali padiktuoti natūraliai tarpusavyje derančių spalvų derinį. Tokio įkvėpimo galima semtis visur: pajūryje, kalnuose ir net nuosavame kieme. Bet koks peizažas gali padiktuoti 5-6 spalvas, kurios tikrai viena kitą papildys.


Shutterstock


Kokių taisyklių reikia laikytis, renkantis virtuvės spalvų paletę?


Visiems yra puikiai žinoma, kad taisyklės interjero kontekste, visada gali būti sulaužomos – virtuvės spalvų pasirinkimas ne išimtis. Paprastai šioje erdvėje yra rekomenduojama naudoti žemės atspalvius, šiltas neutralias arba šviesias spalvas, nes yra manoma, kad šios spalvos sukurią jaukią atmosferą vakarienių ir ilgesnių pasisėdėjimų prie stalo metu. Kai kurie specialistai nepataria naudoti labai tamsių bei šaltų spalvų, nes jos neskatina alkio jausmo, o tai galbūt nevisai tinka šiai erdvei.


Shutterstock


Ar visos spalvos tinka jūsų virtuvei?


Iš principo virtuvėje galima naudoti įvairiausias spalvų paletes, tačiau prieš priimant galutinį sprendimą, reikia įvertinti kelis svarbius aspektus: natūralios šviesos kiekį, erdvės dydį bei formą. Pavyzdžiui, mažoje virtuvėje, kurioje yra mažai natūralios šviesos, nepatariama naudoti juodos spalvos, nes ši sugeria šviesą ir vizualiai sumažina virtuvės plotą. O štai didelėje, natūralios šviesos kupinoje virtuvėje tamsios spalvos tikrai tinka. Beje, per daug baltos spalvos tokioje erdvėje gali sukurti gan nejaukią, šaltą atmosferą (erdviai baltos spalvos virtuvei jaukumo gali suteikti parinkti šilti arba tamsūs elementai).


Shutterstock


Kokios spalvos visada tinka virtuvei?


Žemės spalvos. Žemės spalvos (pavyzdžiui: sodri žalia, ruda) yra labai natūralus pasirinkimas, nes maistas ant mūsų stalo atsiranda būtent iš žemės. Tai yra saugus pasirinkimas, nes žemės atspalvių paletė niekada neišeis iš mados.


Balta. Ši spalva yra ypatingai populiari, nes ji sukuria atviros, šviesios ir tvarkingos erdvės įspūdį. Ją lengvai galima derinti su įvairiomis kitomis spalvomis. Balta virtuvė asocijuojasi su modernumu bei šiuolaikiškumu.


Raudona. Raudona spalva tikrai nėra dažnas pasirinkimas, bet specialistai sako, kad ši spalva labai tinka virtuvės erdvei. Raudoni akcentai sukuria svetingos erdvės įspūdi.


Neutralios spalvos. Jeigu bijote suklysti rinkdamiesi virtuvės spalvą, visada galite rinktis neutralias spalvas. Nors tai gali pasirodyti per daug saugus pasirinkimas, naudojant ryškias faktūras, tikrai galima sukurti išskirtinį neutralių spalvų virtuvės dizainą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis