Dizaino pamokos: stiprios spalvos

Vis dažniau ryškesnių tonų randasi ir šiuolaikiškuose lietuviškuose interjeruose. Kada ir kaip namuose derinti ryškius, stiprius atspalvius ir nesuklysti, pataria dažų specialistai. 

Patogu ir praktiška


Pastaruoju metu stiprėja tendencija patiems žmonėms keisti namus – atnaujinti, perdažyti baldus, išsirinkti kitą sienų spalvą, suteikti aplinkai ryškumo. Jei norite nedidelio atsinaujinimo, bet turite mažai patirties, nebijokite klausti specialistų – taip išvengsite nereikalingų klaidų ir greičiau galėsite džiaugtis rezultatu.


Dažų parduotuvių „Scandex“ (kurias galite rasti tokiais adresais: J. Kubiliaus g. 23, Vilniuje; Pramonės pr. 46 A, Kaune; Klaipėdos g. 64, Panevėžyje) konsultantai atsakys į bet kokius su dažymu ar atspalvių pasirinkimu susijusius klausimus, patars, padės spręsti problemas, parinks dažus, jei reikia, padarys dažų bandinius ir dar padės pakrauti produktus į automobilį.


Parduotuvėse yra visi spalvynai ir paletės: interjero, lauko medienos ir mineralinių fasadų spalvos, madingiausi spalvų deriniai ir kt., tad rinktis ar derinti atspalvius tikrai bus iš ko. Be to, parduotuvių „Scandex“ darbuotojai pasirinktą spalvą labai tiksliai sutonuos, jei reikia, sutonuos ir mažą kiekį bandymui ant paviršiaus. Tai ypač aktualu dažant didelius interjero ar eksterjero plotus.


Tikkurila nuotr.


Svarbu! Jau yra technologijų, galinčių tiksliai nustatyti atspalvį ir pritaikyti jį pagal dažų paletės spalvyną. Norėdami tokios paslaugos, užsukite į dažų parduotuves „Scandex“. Turėkite ir norimo atspalvio pavyzdį. Parduotuvėse jį nuskenuos ir nustatys kodą pagal „Tikkurila“ spalvyną.  


Tikkurila nuotr.


Blizgus ar matinis


Kartais siekdami išraiškingesnio rezultato dizaineriai žaidžia su dažų blizgumo efektais. Kaip tikina „Tikkurila Akademijos“ konsultantas Audrius Dryžas, blizgesys turi labai daug įtakos spalvos suvokimui: kuo blizgesnis paviršius, tuo gilesnė atrodo spalva, ir tuo daugiau nevienalytė atrodo spalvos šviesos–tamsos dispersija. Dažyti sienas blizgiais dažais galima, bet tai retas pasirinkimas, jei kalbama apie gyvenamąsias erdves.


Blizgūs paviršiai atspindi šviesos šaltinius, saulė tai ar lempos, ir tokie saulės zuikučiai vargina akis. Jam pritaria ir architektė Miglė Šalnaitė: „Didelių sienų plotų dažyti blizgančiais dažais nepatarčiau, tačiau kartais tamsi spalva, turinti blizgų paviršių, interjere atrodo įspūdingai ir ne taip slegia kaip matinė, nes gaudo šviesos atspindžius, kuria blyksnius. Ryškūs ir blizgūs paviršiai gali atsirasti kaip stiprūs akcentai, formuojantys išskirtinį – rokenrolo ar retro – stilių.“


Tikkurila nuotr.


PRAKTIŠKAS PATARIMAS!


Dažų salono „Scandex“ konsultantai pataria: puikiam rezultatui užtikrinti visada denkite du dažų sluoksnius. Pirmajam dažų sluoksniui galite sumaišyti visus dažus, kurie liko po bandomojo dažymo. Taip sunaudosite nebereikalingą likutį ir neliks nepanaudotų dažų. Reikiamą dažų kiekį apskaičiuosite pasinaudoję šia praktiška taisykle – vieno litro dažų pakanka 7 m² sienos, t.y. padauginę sienos aukštį ir plotį gautą rezultatą padalinkite iš septynių.


Tinkami įrankiai


Niekam ne paslaptis, kad geram rezultatui pasiekti reikalingi tinkami įrankiai. „Scandex“ konsultantai pataria sienoms dažyti įsigyti keletą volelių su jiems tinkamomis rankenomis, dažų vonelę ar kibirą, teleskopinę rankeną ir įkypą teptuką sintetiniais šereliais – jis reikalingas sunkiau pasiekiamoms vietoms dažyti. Ištisinius didelius plotus dažykite plačiu 25 cm voleliu, puikiai tiks profesionalių dažytojų pamėgti švedų gamintojo „Anza“ voleliai „Micmex“ – jie formuoja vidutinę dažų struktūrą, ar „Titex“ – jie formuoja lygią dažų struktūrą.  


3 GERI PASIŪLYMAI: dažymo įrankiai


ANZA nuotr.


Įkypas teptukas, 3,5 cm. Šie teptukai nepaprastai patvarūs. Jais galima paimti didelį kiekį dažų, taigi jie padeda taupyti laiką. Jų šereliai dažant užtikrina ypatingą tikslumą – leidžia tobulai nudažyti kampus.


ANZA nuotr.


Teleskopinis kotas gamintojo „Anza“ volelius galima sujungti su teleskopiniu kotu ir dažyti iki 4 metrų aukštyje. Tuomet nereikės stiebtis, ar – dar blogiau – lipti ant ne visuomet stabilios pakylos.


ANZA nuotr.


Volelis MICMEX, 25 cm. Šie voleliai užtikrina nepriekaištingą padengimą ir tobulą rezultatą. Jais galima paimti itin didelį kiekį dažų, tad darbas vyksta žymiai sparčiau, be to, jie nepalieka plaukelių. 


Šių ir kitų gamintojo „Anza“ įrankių rasite parduotuvėse „Scandex“:

J. Kubiliaus g. 23, Vilniuje;

Pramonės pr. 46 A, Kaune;

Klaipėdos g. 64, Panevėžyje.


Ir Jūs planuojate pokyčius savo namuose! Kviečiame dalyvauti konkurse, kuriame galite laimėti dažų! Konkursą rasite ČIA


O dar daugiau dizainerių patarimų apie namų dekoravimą ryškiomis spalvomis rasite lapkritį žurnale „Mano namai“! 

Užsakymo nr.: PT_59005

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis