5 patarimai, kaip dekoruoti namus pilka spalva

Baltos ir juodos spalvos miksas – pilka spalva, kuri interjere yra laikoma neutralia. Visgi, dėl jos atspalvių įvairovės (nuo beveik balto iki granito tamsumo), ši spalva yra be galo universali. Tad kaip dekoruoti interjerą pilka spalva, kad jis išliktų jaukus?

Pilka spalva simbolizuoja ramybę, santūrumą bei neutralumą. Tai yra viena iš spalvų, kurios puikiai gali atlikti fono vaidmenį, kuriame išryškėja tokie interjero elementai, kaip baldai, aksesuarai, architektūrinės detalės ir pan. Kita vertus, kai kurie žmonės pastebi, kad pilka spalva jiems sukelia apatiškumo jausmą. Pateikiame kelis patarimus, kaip sukurti pilkos spalvos interjerą, kuriame jaustumėtės ramiai ir jaukiai.


1. Pasirinkite tinkamą pilkos spalvos atspalvį. Pilka spalva turi ir šiltų, ir šaltų atspalvių. Kokį atspalvį pasirinkti, priklauso nuo to, kokią kambario atmosferą norite sukurti. Parinktas atspalvis taip pat smarkiai įtakos likusią interjero spalvų gamą, todėl jo paieška yra labai svarbus uždavinys.


Pavyzdžiui, šilto atspalvio pilka gražiai dera su blukinta mediena, prislopintomis pastelėmis ir lininiais audiniais. O štai šalti pilkos atspalviai žaviai dera su juoda oda, ryškiais paveikslais bei blizgaus paviršiaus baldais.


Vida Press


2. Vizualinį išskirtinumą kurkite raštais bei tekstūromis. Tam. kad pilkas interjeras neatrodytų monotoniškai, naudokite unikalius raštus bei ryškias tekstūras. Tokiu būdu erdvei suteiksite papildomo gylio jausmo.


3. Kontrasto kūrimo svarba pilkoje erdvėje. Kuriant bet kokį interjerą, ypač achromatinį, kontrastas atlieka be galo svarbų vaidmenį. Erdvei jis suteikia charakteringumo bei įdomumo. Tad kuriant pilkos spalvos interjerą, vienoje erdvėje patariama naudoti kelis šios spalvos atspalvius. Jeigu norite itin dramatiško efekto, derinkite šviesiausią pilkos spalvos atspalvį su tamsiausiu. Jeigu norite subtilesnio efekto, derinkite per daug nenutolusius vienas nuo kito pilkos spalvos atspalvius.


Vida Press


4. Apšvietimo svarba. Pilka spalva imituoja šešėlių „spalvą“, todėl svarbu pasirūpinti, kad kambaryje būtų pakankamai natūralios šviesos. Jei kambarys yra tamsus, jame rekomenduojama naudoti kuo daugiau dirbtinio apšvietimo – be pagrindinio šviestuvo nepamirškite ir akcentinių (toršero arba stalinės lempos, sieninės lempos ir pan.).


Vida Press


5. Balanso jausmą sukurkite šiltų detalių pagalba. Namuose itin reikšmingas yra balanso jausmas. Pilkam interjerui šio jausmo suteiksite pasitelkę šiltus interjero elementus – medieną, rusvos spalvos odą, smėlio spalvos akcentus ir pan.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis