Sužinokite, kokia 2019 metų spalva

2019 metų spalva – koralinė. Dalijamės idėjomis, kur galite ją panaudoti.

Spalvų institutas „Pantone“ (angl. „Pantone Color Institute“) – tai įmonės „Pantone“ tyrimų centras, kuris stebi spalvų tendencijas ir jų pokyčius bei įtaką. Jis paskelbė, kad 2019 metų spalva bus akį traukiantis oranžinės ir rožinės hibridas – „Living Coral“, koralinė spalva. „Pantone“ ją apibūdina kaip ryškią ir gyvą spalvą, kurią sušvelnina auksinis atspalvis.


Štai kelios gairės, kur galima pritaikyti šią spalvą namuose ir kieme:


1. Tekstilė. Pradėti galima nuo paprastų ir lengvai įgyvendinamų dalykų – pavyzdžiui, įsigykite koralinės spalvos pagalvėlių arba užtiesalų. Tokie aksesuarai padės pagyvinti interjerą ir paversti jį aktualiu, bet interjeras netaps pernelyg iššaukiančiu. Be to, šis sprendimas per daug nepaplonins piniginės, o kai ši spalva nusibos, lengvai galėsite aksesuarus pakeisti.


Shutterstock


2. Dekoratyviniai akcentai. Jei koralinė spalva jums labai patinka, norite ir galite investuoti daugiau, galite pagyvinti namus naudodami daugiau šios spalvos akcentų – tai gali būti meno kūriniai, kilimai ar takeliai, užuolaidos arba net ir nedideli baldai, pavyzdžiui, žurnalinis staliukas.


Kadangi koralinės spalvos daiktai bus nedideli, neatrodys, kad persistengėte. Išsklaidant spalvą, akis krypsta į akcentus visame kambaryje, o ne koncentruojasi į vieną vietą.


3. Baldai. Jei norite drąsesnių sprendimų, galite įsigyti didesnių koralinės spalvos baldų. Nereikėtų dekoruoti namų konkrečia spalva vien todėl, kad ji madinga, bet jei ji jums visada labai patiko ir staiga atėjo į madą, reiškia, bus lengviau rasti norimų tokios spalvos interjero elementų. Taigi, jei koralinė spalva yra jūsų mėgstamiausia, 2019-iaisiais rekomenduojame apsirūpinti tokios spalvos baldais ir aksesuarais.


Shutterstock


4. Akcentinė siena. Norite daugiau koralinės spalvos namuose? Galite šia spalva nudažyti vieną ar dvi sienas. Likusi siena ar sienos turėtų būti šviesios ir neutralios, ypač jei koralinės sienos kaip akcentinės norite miegamajame. Kai šios spalvos per daug, ji gali skatinti sudirgimą ir nerimą.


5. Architektūrinis akcentas. Kadangi koralinė spalva yra ryški ir krenta į akis, ją galima pasitelkti, kai norima pabrėžti įdomius architektūrinius akcentus namuose. Pavyzdžiui, galima nudažyti tokia spalva įmontuojamą darbo stalą ar lentyną arba modernius laiptus – jie iškart patrauks akį. Tačiau turėkite omenyje – jei bandysite akcentuoti kiekvieną kambario elementą, nė vienas iš jų neišsiskirs. Todėl ryškią spalvą palikite tiems elementams, kurie verti dėmesio.


Shutterstock


6. Lauko erdvė. Jei norite integruoti ryškią spalvą arba savo mėgstamą spalvą į interjerą, bet nenorite per daug apkrauti namų, galite dekoruoti šios spalvos baldais ar aksesuarais erdvę prie namo. Kadangi lauke daug natūralios šviesos (o naktį – tamsos), ryški spalva ne taip vargina akį, kaip viduje, ypač jei kambariai gana tamsūs ar apkrauti – dekoruoti intensyvia spalva jie gali kelti klaustrofobijos pojūtį.


7. Laukujės durys. Vienas iš įdomesnių sprendimų – koraline spalva nudažyti laukujes duris. Ji sukuria jaukumo, linksmumo ir svetingumo įspūdį. Svečiai dar net neįėję į jūsų namus pasijus laukiami ir nusiteiks maloniai praleisti laiką.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis