Interjeras pagal Fengšui

Senovinė kinų fengšui teorija apibūdina harmoningą su jūsų asmenine energija (arba chi) daiktų išdėliojimą erdvėje. Energijos teoriją sudaro penki gamtos elementai – medis, ugnis, žemė, metalas ir vanduo, kiekvienas iš jų turi atitinkančią spalvą.

Fengšui tikslas – pasiekti jūsų vidinės energijos ir aplinkos energetinį balansą. Taip jūsų namai įkvėps jums daugiau energijos.

Penki elementai

Penki fengšui elementai simbolizuoja natūralius, tarpusavyje susijusius ir priklausomus vienas nuo kito komponentus. Medis simbolizuoja augimą ir atsinaujinimą, žemė – stabilumą. Metalas reiškia padidėjusį grynumą ir psichinį meistriškumą, ugnis – jėgą ir intensyvumą, o vanduo įkvepia ir atpalaiduoja.

Fengšui stengiasi išlaikyti balansą tarp šių penkių elementų kūrimo cikle. Medis maitina ugnį, o jo pelenai sudaro žemę. Metalas arba mineralai ateina iš žemės, tada metalas sudaro kokį nors objektą, laikantį vandenį. Galiausiai vanduo maitina medį arba medžius ir taip ciklas tęsiasi.

Medis: žalia

Žalia spalva – naujas augimas; ji gydo ir atjaunina žmogaus dvasią. Populiariausias fengšui metodas – nefrito kristalai dubenyje, pastatytame kur nors kambaryje. Žali atspalviai yra dažnai naudojami miegamuosiuose (ypatingai vyresnių žmonių), virtuvėse ir svetainėse.

Ugnis: raudona

Raudona – ugnies spalva, simbolizuoja gyvybę, stiprybę ir šilumą. Savo namų erdvę – tinkamiausios raudonai yra valgomasis ir darbo kambarys - galite pagyvinti raudonomis pagalvėlėmis, raudona kėde, šviestuvo gaubtu ar žvakėmis. Kadangi raudona yra labai stipri spalva, fengšui jos naudoja labai taupiai.

Žemė: geltona

Geltona spalva yra žemiškas tonas, reiškiantis balansą, stabilumą ir sveikatą. Ši spalva siejama su saule, kuri išsklaido piktąsias jėgas. Pakeliantis ūpą geltonos efektas puikiai tinka svetainėje ir virtuvėje. Suaugusiųjų miegamajam kambariui labai tinka švelni geltona spalva; ryški geltona – vaikų kambariui.

Shutterstock nuotr.

Metalas: balta

Balta spalva atstovauja dvasingumui, švarumui, tyrumui ir intelektualumui. Baltos sienos ir baltos detalės ramina, todėl puikiai tinka vonios kambaryje. Fengšui balta spalva labai tinkama pabrėžti kitas spalvas įvairiose interjero detalėse – paveikslų/langų/veidrodžių rėmuose, rankšluosčiuose, pagalvėse ir t.t.

Vanduo: mėlyna

Vandens spalva mėlyna sukuria atpalaiduojantį ir skaidrinantį efektą. Žodis, labiausiai susijęs su mėlyna, yra ramybė, kuri dažnai reikalinga, kad galėtumėme kažką suvokti ar perprasti. Mėlyna – dažniausia aksesuarų spalva fengšui, puikiai deranti su balta ar geltona spalva. Ji labai tinka vonios kambariuose arba tose zonose, kuriose veiksmo vyksta nedaug.

Shutterstock nuotr.

Shutterstock nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis