Kvieskime į namus pavasarį

Kai lauke šalta, o saulėtos dienos aplanko ne taip ir dažnai, mums labai trūksta šviesos ir šilumos, todėl stengiamės kuo greičiau sugrįžti namo, pailsėti ir sušilti. Žinoma, oro sąlygų pakeisti mes negalime, tačiau sukurti šilumą ir jaukumą namuose – tikrai įmanoma. O pasitelkus ryškias spalvas galima prišaukti ir patį pavasarį!

Šiltos spalvos

Shutterstock nuotr.
Spalvos labai veikia žmogų – tai vyksta pasąmonės lygmenyje. Spalvos gali sukelti skirtingas emocijas, tarp jų – ir šilumos ar šalčio pojūtį. Nepaisant to, kad kiekvienas žmogus spalvas priima savaip, vis dėlto egzistuoja bendros taisyklės.

Šilta laikoma ta spektro dalis, kurioje dominuoja raudoni, oranžiniai ir geltoni tonai, todėl būtent šios spalvos turi dominuoti interjere, kad jis atrodytų jaukesnis ir komfortiškesnis.

Nebūtina ryžtis kardinalioms permainoms. Pakanka tiesiog sudėlioti kelis akcentus. Pavyzdžiui, pamėtyti pagalvėlių, ant krėslo užmesti minkštą pledą ir pakeisti užuolaidas.

Svarbiausia, kad šie elementai būtų šiltų spalvų ir harmoningai derėtų prie interjero. Galima naudoti ir rudus, plytų, smėlio, terakotos, aukso spalvos akcentus.

Namų tekstilė

Lengviausias būdas atnaujinti namus – tai pakeisti tekstilę: kartais pakanka pakeisti užuolaidas, užtiesalus, pagalvėles, kad interjeras visiškai pasikeistų. O kaip malonu, grįžus iš šalčio, įsisupti į šiltą languotą pledą ir ilsėtis ant minkšto užtiesalo.

Sunkios užuolaidos ne tik neleis šaltam orui prasiskverbti iš lauko, bet ir sukurs saugumo jausmą.

Kitaip tariant, didesniam komfortui rekomenduojame žiemą naudoti interjere storus, minkštus audinius. Taip pat jaukumą sukurs lininiai audiniai – jie puikiai tiks virtuvei.

Galima žaisti nacionaliniais motyvais, pavyzdžiui, afrikietiškais arba azijietiškais. Dar rekomenduojame namuose turėti kuo daugiau pagalvėlių, ypač tiks kailinės, aksominės, siuvinėtos.

Švelni šviesa

Žiemą šviesos trūkumą tenka kompensuoti dirbtiniu apšvietimu, todėl reikia atkreipti dėmesį į šviesos šaltinius visuose namuose.

Kai už lango ima temti, geriau naudoti dienos šviesos lempas, o vakare, artėjant miegui, įjungti nedidelius šviestuvus arba toršerus.

Galima pasiekti labai įdomaus efekto naudojant raudonų ar oranžinių spalvų gaubtus – tuomet krentanti šviesa bus labai minkšta, lyg liepsnos atspindžiai.

Beje, apie ugnį. Labai geras būdas sukurti jaukią atmosferą – uždegti žvakes. Galima jas išdėstyti gražiose žvakidėse arba naudoti žvakes stiklinėse. O dar paprasčiau – naudoti elektrinį šviestuvą-kandeliabro imitaciją.

Vis dėlto šilčiausia šviesa sklinda nuo židinio. Kas gali būti geriau, nei susirinkti prie židinio vakare visai šeimai? Beje, skirtingi židinių tipai tampa vis populiaresni net butuose.

Dekoratyviniai elementai

Interjero elementai, sukurti iš natūralių medžiagų, turi teigiamos energetikos. Kuo „ekologiškesni“ jūsų namai, tuo daugiau šilumos jie dovanoja savo šeimininkams.

Natūralaus medžio baldai, žinoma, laimi, tačiau vargu ar kas imsis kardinaliai keisti visą interjerą. O štai kelios nereikšmingos detalės padės suteikti namams papildomo jaukumo – pavyzdžiui, vietoje vazos galima naudoti pintą krepšelį.

Nuotaiką pakels ir apie vasarą primins saulėti peizažai, kabantys ant sienų. Geriau, kad jie būtų natūralaus medžio rėmuose.

Šeimos fotografijos ir prisiminimus sukeliantys niekučiai pripildys jūsų namus jaukios šilumos. Ir dar nepamirškite žalių augalų arba sausų gėlių puokščių – jos padės susigrąžinti vasarą į jūsų namus.


Shutterstock.com nuotraukos

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis