9 Viktorijos iš Švėkšnos patarimai, kaip sukurti jaukią terasą

Jauki terasa gali tapti visos sodybos ašimi. Tai gali patvirtinti Viktorija iš Švėkšnos miestelio, Šilutės rajono. Jos šeima daug laiko praleidžia 20 kvadratinių metrų terasoje. Čia sodybos šeimininkai kepa kepsnius ir vakaroja su draugais ne tik vasarą, bet ir žiemą.

Medinę terasą prieš porą metų savomis rankomis pastatė šalia gyvenantis Viktorijos tėtis. Tik akmeninis židinys statytas vietinio meistro. Apie tokią erdvią terasą moteris svajojusi ilgai. Iš pradžių buvo paklotos terasos grindys, tada pastatytas židinys ir galiausiai uždengtas stogas.

Buvo nutarta rinktis metalinius, lengvo rėmo baldus. Jie naudojami visais metų laikas, dažnai būna aplyti ar apsnigti, todėl norėjosi lengvai prižiūrimų. Taip pat stalas su kėdėmis buvo derinami prie kalvio darbo pakabinamų ir prie sienos tvirtinamų šviestuvų. Dar vėliau atsirado vienetinės, kalvio kurtos metalo ažūro skulptūros.

Viktorijos Toliusytės terasa
Viktorijos Toliusytės terasa
Asmeninio archyvo nuotr.

Sodybą supa didelis sklypas, kuriame gausu medžių, krūmų, daugiamečių gėlių, todėl terasoje buvo nuspręsta pastatyti tik vazonus su spalvingomis gėlėmis. Taip pat neatsisakyta idėjos puošti stalo skintomis puokštėmis.

Viktorija terasos stilių kūrė pati ir teigia, kad darbas dar nebaigtas – atsiranda vis naujų detalių. Stilių nusakyti nėra lengva – jis turi lietuviškos kaimo sodybos ir Prancūzijos Provanso bruožų, tačiau juos jungia elegancija ir nerūpestingas lengvumas.

Patarimai, kaip įsirengti jaukią terasą:

1. Naudokite tik natūralias medžiagas, kaip medis, akmuo metalas, galbūt plytos. Jos suteiks šilumos ir jaukumo. Stiklas ir plastmasė jaukumo neprideda ir dažnai atrodo kaip kičas.

2. Apgalvokite, kad netrūktų šviesos. Naudokite šviesių atspalvių medžiagas: šviesų medį, keramiką, akcentus. Taip pat atkreipkite dėmesį ar niekas neužstoja saulės. Net jei ketinate dengti stogu, saulės spinduliai turi pasiekti terasos gilumą.

3. Jei yra galimybė, terasos vietą parinkite taip, kad ne tik atsivertų gražus vaizdas, bet ir apgalvokite, kuriuo paros metu ten praleisite daugiausiai laiko. Jei planuojate gerti kavą ryte, rinkitės rytų pusę, jei ten leisite vakarus – vakarų pusę.

Viktorijos Toliusytės terasa
Viktorijos Toliusytės terasa
Asmeninio archyvo nuotr.

4. Kaip ir namų interjere, eksterjere turėtų būti gerai suplanuotas apšvietimas. Ypač terasoje. Žvakės suteikia jaukumo, tačiau šviesu nebus. Suplanuokite bent vieno elektrinio šviestuvo vietą. Tiesa, jis neturėtų šviesti itin atvirai ar ryškiai – jaukumui reikalinga nedidelė prieblanda.

5. Įsigykite dujinį šildytuvą. Jis itin pravers atšalus orams – ne tik vėsiomis vasaros naktimis, bet ir rudenį ar netgi žiemą.

6. Terasoje ar šalia jos įsirenkite židinį. Jis gali būti akmeninis, geležinis – viskas priklauso nuo sugalvoto terasos stiliaus. Židinys sušildys,  apšvies, ir dar bus galima išsikepti kepsnių. Jei terasa nėra itin didelė, pakaks ir nedidelės metalinės ar keramikinės laužavietės. Ugnis visuomet suteikia daug jaukumo.

7. Baldus taikykite pagal terasos dydį ir namo stilių. Jei namas modernus, o terasa didelė, tiks juodos spalvos pinti baldai, jei namas klasikinis ar medinis – mediniai baldai, jei terasa nedidelė – lengvi metaliniai baldai. Svarbu, kad terasos stilius derėtų su namo, per dideli baldai neužimtų visos erdvės, o per maži – nepasiklystų joje.

8. Neperkraukite terasos daiktais ir papuošimais. Jei ji maža, užteks gėlių vazonėliuose. Jei ploto daug, galite pasistatyti derančią skulptūrą. Ant stalo pastatykite žvakidę ar mažą žibintą. Didesnių ir mažesnių žibintų galima pastatyti terasos kampuose.

9. Jei mėgstate muziką, verta pagalvoti, kur įsirengsite garso aparatūrą. Svarbiausia, ji turėtų būti gerai apsaugota nuo kritulių.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis