Vasarnamis prie jūros: marinistinio stiliaus interpretacija

Vasarnamio pagrindinis akcentas – dideli langai į jūrą, daug medžio ir jokios mėlynos spalvos interjere. Taip marinistinę temą interpretavo vasarnamio Švedijoje savininkai.

Minimalistinio stiliaus namas Kategato sąsiaurio pakrantėje buvo pastatytas 2003 metais. Vasarnamio savininkai pageidavo šviesaus ir neužgožiančio gamtovaizdžio būsto atostogoms.


Pajūrio augmenija skurdi, dominuoja pilkai žalia, pilka, smėlio spalva. Tradicinė raudonai dažyta švediška sodyba būtų buvusi pernelyg ryški. Todėl buvo pasirinkta namo sienas ir stogą padengti medžio tošies lentelėmis. Aplink pastatą įrengta didelė medinė terasa. Nuo jos laipteliais galima nusileisti į paplūdimį. Kad vakarojant terasoje nepūstų stiprus vėjas, plačiausia terasos vieta uždengta stiklo tvorele. Ji sulaiko vėją, bet neužstoja subtilaus vaizdo į jūrą.


Vasarnamio prie jūros eksterjeras
Vasarnamio prie jūros eksterjeras
Vida Press

Interjere nėra įprastinių marinistinio stiliaus elementų: mėlynos spalvos, kriauklių, žuvų ar laivų akcentų. Visame name vos pora tradicinių šio stiliaus akcentų: žvejybos tinklą primenanti pastogės miegamojo tvorelė ir pagrindiniame miegamajame sieną puošiantis kapitono kajutės laikrodis.

Vasarnamio vidaus grindys to paties medžio, kaip ir terasos, o sienos ir lubos padarytos iš itin šviesaus medžio. Spalviniai akcentai vos keli: tamsiai raudona svetainės sofa, fotelis ir miegamojo lova bei geltono medžio virtuvės komplekto stalviršis, lentynos ir komoda miegamajame. Visi kiti baldai – balti.

Vasarnamio prie jūros interjeras
Vasarnamio prie jūros interjeras
Vida Press

Vasarnamis itin šviesus, be jokių užuolaidų. Didžiausi langai atsukti į jūrą, o kiti yra stoge. Taip į namo vidų patenka daug šviesos, o vaizdas į paplūdimį ir jūra tampa interjero dalimi.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.

_loadQuiz(13362);

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis