Minimalistinis 10 kv.m vasarnamis

Kartais visa, ko reikia patogiam gyvenimui, telpa į 10 kvadratinių metrų. Viena švedų architektų kompanija sukūrė miniatiūrinį namelį, kuris gali tapti puikiu vasarnamiu porai arba studento būstu. Namelis užima tik 10 kvadratinių metrų ir yra gan pigus.

Nedideliame, iš medžio plokščių pastatytame namelyje telpa virtuvė, valgomasis, vonios kambarys, poilsio zona ir miegamasis. Švedų suprojektuotame būste vyrauja minimalizmas ir funkcionalumas: gausu lentynų, stalai poilsio zonoje ir valgomajame transformuojasi į langines, o durys, kurių pagalba galima patekti į vonios kambarį, slankioja. Miegamojo erdvė įrengta antresolėse – čia ne tik patogus čiužinys miegui, bet ir lentynos drabužiams. Juos taip pat numatyta kabinti ant skersinio palubėje, patogiai pasiekiamo iš miegamojo.


Vida Press


Nors medinis namelis neįtikėtinai mažas, tačiau dėl racionalaus išplanavimo yra labai talpus. Tiesa, jis netinka gyventi ištisus metus – čia nėra krosnelės ar radiatorių. Kita vertus, vėsioms vasaros ar pavasario dienoms pakaktų elektrinio šildytuvo. Be to, pat pagal švedų architektų sumanymą, sienos gerai apšiltintos – tarp medžio plokščių sudėta šilumą sulaikanti medžiaga.


Miniatiūriniame vasarnamyje vyrauja minimalistinis ir jaunatviškas stilius – paprastas, neapsunkinantis ir taip mažos erdvės. Baldų beveik nėra: vietoj įprastos lovos – čiužinys, o pastatomą fotelį atstoja, pakabinamas krėslas. Didžiausių langų langinės atvertus tampa stalais, o išvykstant jomis vėl uždengiami langai.


Vida Press


Šis nedidelis namelis dviems arba vienam žmogui skirtas statyti tose vietovėse, kur yra nutiesta elektra ir vandentiekis. Tačiau, pasak architektų, ant nuožulnaus stogo palikta vietos įtaisyti saulės baterijas – taip būtų galima naudotis sava elektra.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis