Sodybų savininkams pataria architektės: 5 svarbūs dalykai

Sezonas prasidėjo. Daugelis savaitgaliams ir net atostogoms emigruojame į kaimo sodybas ir užmiesčio vilas. Tad natūralu, kad čia norime įsikurti kuo jaukiau ir patogiau. Architektės Jūratė Norkutė ir Miglė Šalnaitė, neseniai baigusios projektuoti vilniečių sodybą gražiame Aukštaitijos miestelyje, pataria, kas svarbiausia kuriant sodybos interjerą.

Įkvėpimo ieškokite gamtoje. Nesistenkite, kad sodyba išsiskirtų iš aplinkos, jausitės jaukiau, jei pastatai derės prie aplinkos tiek stilistiškai, tiek architektūriškai. Apdailai rinkitės natūralias, gamtines medžiagas. Dekoruodami interjerą bei kiemą, atsižvelkite į aplinką – gamta gali pasiūlyti daug įdomių ir originalių idėjų. Tiks ir floristiniai motyvai, stilizuoti gyvūnų atvaizdai, medžio detalės, rankų darbo gamtinių medžiagų aksesuarai ir pan. Svarbu viskam rasti tinkamą vietą ir išlaikyti pusiausvyrą.

Nesivaikykite trumpalaikių madų. Interjero dekoravimo tendencijos keičiasi kone kasmet, tačiau sodyboje kur kas aktualiau kitokios vertybės – artumas su gamta, istorinės užuominos, šeimos bendravimas, stabilumas ir pastovumas. Atsižvelgdami į tai kurkite interjerą, o naujausias madas palikite miesto būstams.

A. Narmonto nuotr.

Atsisakykite nebūtinų daiktų. Nors mes įpratę turėti daug daiktų, atliekančių įvairiausias funkcijas, iš tiesų tie daiktai neretai mus ima varginti. Norėdami sukurti komfortišką, poilsiui tinkamą aplinką užmiesčio namuose, rinkitės mažiau, bet kokybiškiau. Tai tirai bus teisingas pasirinkimas.

Kruopščiai apgalvokite funkciją. Jauku bus tik tuomet, jei sukursite patogią ir funkcionalią aplinką, todėl visuomet gerai pagalvokite, ko tikitės iš sodybos: kaip čia gyvensite, kiek žmonių čia lankysis, ką mėgstate veikti, o gal yra dalykų, kurie trukdys ilsėtis? Atsižvelgdami į tai projektuokite ne tik vidines erdves, bet ir vidinio kiemo aplinką.

Nebijokite būti originalūs ir saviti. Tai galioja visur – ne tik projektuojant sodybos aplinką. Visai nesvarbu, kad kiti daro kitaip, kur kas svarbiau kiekvienam atrasti tai, kas džiugina būtent jį. Tik tada iš tiesų pajusime, kad namuose, sodyboje ar net mažame miesto bute iš tiesų jaučiamės kaip savo namuose.

Gegužės mėnesį žurnale „Mano namai“ skaitykite apie naujausią architekčių Miglės Šalnaitės ir Jūratės Norkutės projektą – gražiame miestelyje įrengtą rąstinę sodybą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis