5 išbandyti kovos su skruzdėmis būdai

Skruzdėlės yra vabzdžiai sanitarai, kurie savaime nėra laikomi kenkėjais. Kenkėjais jos tampa tik tuo atveju, jei atneša į sodą pavojingų parazitų – amarų, arba tuo atveju, jeigu patenka į namų vidų. Nusprendus išnaikinti skruzdes, neverta iškart griebtis chemijos, nes egzistuoja nemažai natūralių priemonių. Šiame straipsnyje supažindinsime jus su 5 organiškais kovos būdais.

Augalai kompanionai. Jeigu bijote ne pačių skruzdėlių, o jų saugomų ir pernešamų amarų, kurie augalams gali padaryti nemažai žalos, kovos priemones reiktų nukreipti būtent į parazitų kontrolę. Kai kurie vabzdžiai, įskaitant ir skruzdes, nemėgsta tam tikrų augalų kvapų, todėl galima pasitelkti augalų kaimynystės metodą, kai šalia yra sodinami augalai, kurie kvapu gali padėti vienas kitą apsaugoti nuo kenkėjų.


Shutterstock


Skruzdėms ir amarams nepatinka levandos, katžolės, mėtos. Šiuos augalus galima sodinti arba jų lapais apibarstyti vietas esančias šalia tų augalų, kurie traukia amarus.


Borakso miltelių ir saldaus tirpalo mišinys. Šia priemone skruzdes naikinti galite ir sode, ir namuose. Boraksas – mineralas, kuris yra naudojamas metalurgijoje, kosmetikos pramonėje, farmacijoje ir daugybėje kitų pramonės šakų. Taip pat ši medžiaga dažnai įeina į tarakonų bei skruzdžių naikinimo preparatų sudėtį.


Shutterstock


Šaukštą borakso miltelių reikia sumaišyti su puodeliu saldaus produkto (medaus arba cukraus). Naikinant skruzdėles namuose, šiuo tirpalu galima suvilgyti mažus vatos gabalėlius ir padėti juos vietose, kur dažnai lankosi skruzdės. Sode šiuo tirpalu galima ištepti skruzdžių takus bei skruzdėlynų prieigas.


Actas. Namuose skruzdes galima naikinti natūralia priemone – actu. Gryną arba šiek tiek vandeniu skiestą actą reikia supilti į purkštuvą ir juo apipurkšti skruzdžių buvimo vietas bei vietas palei langų ir durų kraštus.


Eteriniai aliejai. Kadangi skruzdės nemėgsta tam tikrų kvapų, su jomis galima kovoti pasitelkus eterinius aliejus.


Shutterstock


1-2 šaukštus arbatmedžio, mėtų arba eukalipto eterinio aliejaus reikia sumaišyti su stikline vandens. Mišinį supylus į purškiklį, juo reikia apipurkšti skruzdžių lankomas vietas. Jeigu norite stipresnės priemonės, į tokį mišinį papildomai galima įpilti acto (vandens ir acto santykis mišinyje turėtų būti lygus).


Vanduo. Vanduo yra itin veiksminga kovos su skruzdėlėmis priemonė. Jeigu neturite galimybės perkelti skruzdėlyno į kitą vietą, jį sunaikinti galima paprasčiausiu vandeniu. Tam tinka tiek karštas, tiek šaltas vanduo.


Shutterstock


Pirmiausia reikia nuimti viršutinį skruzdėlyno kaupą ir tada labai gausiai užlieti jo takus vandeniu. Sunaikinus skruzdėlyną, žus motinėlė, o dėl to išnyks ir darbinės skruzdėlės.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis