Praktiški patarimai, kaip įsirengti sodininko kampelį

Jei mėgstate gražinti savo namų aplinką ir darbuotis sode, darže ar gėlyne, jums tikrai pravers patogus sodininko kampelis – tad ir keletas praktiškų patarimų, kur ir kaip jį įrengti. 

X Sodininko kampelį galima įrengti net ir nedideliame sode. Jam pasirinkite patogią vietą netoli daržo, šiltnamio ar gėlyno, kur dažniausiai dirbate. Svarbu, kad šis kampelis netrukdytų praeiti, laisvai judėti po sodą. Geriausia erdvė bus palei tvorą, įrankių namelio ar kito pastato sieną. Jei turite nedidelį sodo reikalams skirtą namuką, sodininko „dirbtuves“ galite įrengti ir jame, bus patogiau, jei vietą jam numatysite arčiau durų.


Gamintojo „Ib Laursen“ nuotrauka, salonas „Bijūnai prie namo“.


X Pagrindinis dalykas, kurio reikės, – tinkamas stalas, prie jo bus patogu daiginti, persodinti augalus. Bus mažiau rūpesčių, jei išsirinksite stalą su lengvai valomu paviršiumi, geriausia – nerūdijančio metalo plokšte padengtu, nebijančiu nei purvo, nei vandens. Tačiau sodininko kampeliui galite pritaikyti ir seną, namuose jau nebenaudojamą stalą. Praverstų tinkamai paruošti jo paviršių – padengti impregnantu ar laku, kad stalas tarnautų ilgiau.


Shutterstock


Svarbu! Planuodami sodininko kampelį, nepamirškite, kad čia dirbant reikalingas vanduo, todėl pasirūpinkite netoliese įrengti čiaupą – juk nenorite kibirais nešioti vandens iš kito sodo galo. Taip pat pravers ir lauko kriauklė. Būkite išradingi – ją galima pasigaminti kad ir iš seno medinio dubens.


IKEA


Gera idėja. Tinklinė metalinė kabykla, įrengta ant sienos palei stalą, – ypač patogus sprendimas įvairiems sodininko įrankiams laikyti. Reikės keleto metalinių kabliukų – ir sekatoriai, peiliai, žirklės, kauptukai, virvė ir kiti reikmenys visada bus po ranka. Ant kabliukų pakabinkite ir krepšelių – į juos galima sudėti smulkesnius daiktus arba vazonus su pasodintais daigais.


Shutterstock


Sodininko darbo vietoje pravers papildomos lentynos ir spintelės, kur galėtumėte susidėti vazonus, trąšas, įrankius ir kitokius sode ir darže reikalingus rakandus. Puikiai pasitarnaus prie stalo krašto pritvirtinti kabliukai, atviros sieninės lentynėlės – taip galima lengvai pasiekti reikiamą daiktą ir panaudojus vėl padėti į vietą. Ir nepamirškite dekoro detalių – nors tai ir darbo zona, tačiau dirbti visada smagiau gražioje aplinkoje. Todėl prie sodininko kampelio pastatykite keletą vazonų su žydinčiais augalais ar įrenkite darželį, perdažykite stalą ryškia žaisminga spalva, o baigę darbus nepalikite išmėtytų įrankių ir netvarkos.


Vida Press


Nusižiūrėk! Originalią kabyklą galima sukurti iš paprasčiausių kasdienių dalykų. Pavyzdžiui, iš seno grėblio. Pritvirtinkite jo galvą prie sienos dantukais į viršų, ir jau turėsite kur pakabinti sodo įrankius.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis