Vilniaus japoniškame sode žydės vandens lelijos

Po ledynmečio Neries senvagėje likusį telkšoti ežerėlį Vilniaus japoniško sodo kūrėjai ketina paversti klasikiniu japonišku tvenkiniu. Siekiant įvertinti jo ekologinę būklę, įsitikinti, kad vanduo ir dumblas nėra toksiški planuojamiems įveisti vandens augalams ir žuvims, bus atliekami ežero grunto ir vandens tyrimai.

Organizatorių nuotr.

Tyrimus atliekančios kompanijos vadovas Gediminas Čyžius pasakoja, kad mieste esantys vandens telkiniai neretai būna užteršti: „Ežerėlis nenuotakinis, kas kažkada buvo supilta, tas ir nusėdo į dumblą. 

Organizatorių nuotr.

Nustačius dumblo užterštumą ir parengus tvarkymo projektą, ežerėlis turėtų būti valomas. Be to, reikės išsiaiškinti, ar į tvenkinį nepatenka lietaus ar buities kanalizacija, ar nėra paviršinės nuoplovos galimybės”. 

Organizatorių nuotr.

„Jaučiame pareigą rūpintis aplinka, kurioje vystome savo verslą. Mums pasisekė, kad visai šalia mūsų statomų daugiabučių namų Žalgirio gatvėje pradedamas kurti Vilniaus japoniškas sodas. Todėl sužinoję, kad jau yra suplanuoti pirmieji žingsniai – ekologiniai tyrimai, nusprendėme juos finansuoti, kad padrąsintume ir kitus galimus šio projekto rėmėjus prisidėti prie šios gražios iniciatyvos, atgaivinsiančios dešinįjį Neries krantą”, – sako daugiabučių namų projektą „Žalgirio namai" vystančios bendrovės vadovas Andrius Beniušis.

Organizatorių nuotr.

„Nuoširdžiai dėkojame projekto rėmėjams, kurių skiriamos lėšos padeda įgyvendinti šį projektą. Labai tikiuosi, kad Vilniaus japoniškas sodas taps vilniečių ir miesto svečių mėgiama poilsio erdve”, – parama džiaugiasi VšĮ Vilniaus japoniško sodo direktorė Laimutė Velionaitė.

Organizatorių nuotr.

Vilniaus japoniškas sodas vartus atvers 2016 m. rudenį ir praturtins miesto kultūros gyvenimą, taps patrauklia tarptautinių meno projektų, menininkų, miesto bendruomenės bei svečių susitikimų vieta. 

Organizatorių nuotr.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir spalio mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namai prenumeratą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis