Netikėti būdai, kaip panaudoti banano žievę sodininkystėje

Kiekvienais metais žmonės suvalgo milijardus bananų, šis ryškiai geltonos spalvos vaisius yra vienas populiariausių maisto produktų visame pasaulyje. Bananai yra labai vertinami dėl juose esančių vitaminų ir mineralų, tad visai nekeista, kad jų suvartojama yra tiek daug. Tačiau ar kada susimąstėte, kad naudingas gali būti ne tik pats banano vidus, bet ir jo žievė? Pristatome keletą netikėtų būdų, kaip panaudoti banano žievę sodininkystėje.

* Bananų žievės kompostavimas. Tikriausiai vienas iš paprasčiausių būdų, kaip naudingai galima panaudoti bananų žievę, yra jų kompostavimas drauge su kitomis organinėmis atliekomis komposto dėžėje arba krūvoje. Bananų žievėje esantis kalis ir fosforas yra itin naudingas daržo bei sodo augalams.


* Augalų laistymas bananų žievės „arbata“. Jeigu neturite komposto dėžės, vis tiek galite panaudoti bananų žievę savo darže. Itin paprastas būdas – bananų ištrauka. Įmeskite kelias žieves į kibirą pripildytą vandeniu ir leiskite joms ten pabūti porą dienų. Tada sumaišykite tokią bananų žievės „arbata“ su penkiomis dalimis švaraus vandens ir šiuo mineralais praturtintu mišiniu laistykite savo daržo bei sodo augalus. Tai rekomenduojama daryti vieną kartą per mėnesį.


* Žievės naudojimas daiginant sėklas. Bananų žievę galima naudoti daiginant sėklas, taip žemę praturtinant augaliukų augimui svarbiomis medžiagomis. Nuplovus žievę, ją reikia supjaustyti nedideliais gabalėliais ir suberti į sodinimui skirto indelio dugną. Sėjant sėklas, svarbu įsitikinti, kad šios tiesiogiai neliečia banano žievės gabalėlių.


* Trąšos iš džiovintos banano žievės. Iš bananų žievės taip pat galima pasigaminti sausas trąšas. Jas reikia visiškai išdžiovinti, tada sutrinti ir supilti į laikymui skirtą indą. Tokias trąšas patogu gaminti ir žiemą, o atėjus pavasariui telieka jas įterpti į dirvą.


* Apsauga nuo amarų. Amarai nemėgsta dujų, kurios išsiskiria skaidantis banano žievei, todėl tokia priemonė yra veiksminga kovojant su šiais kenkėjais. Supjausčius sunokusio banano žievę, jos gabalėlius reikia įterpti į dirvą aplink augalus, kurie yra patrauklūs amarams.


* Fermentuotų bananų žievių mišinys žydintiems augalams. Fermentuota bananų žievė labai tinka žydintiems augalams, nes ji skatina didesnių ir gražesnių žiedų augimą. Reikia į stiklainį sudėti pjaustytą banano žievę ir užpilti ją vandeniu. Ant žievės reikia uždėti svorį, kad ji nepakiltų virš vandens. Tada telieka uždengti stiklainį audiniu (audinį pritvirtinkite gumele) ir palikti jį stovėti savaitę kambario temperatūroje.


* Trąša oriniams augalams. Orinius augalus, kurie auga ant įsišaknijusių augalų kamienų ir visas maistines medžiagas gauna iš oro, galite palepinti juos apipurkšdami iš bananų žievių ir vandens pagamintu purškikliu.


* Kambarinių augalų lapų blizginimas žieve. Banano žievė yra naudinga ir kambariniams augalams. Minkšta žievės puse galima valyti kambarinių augalų lapus ir taip jiems suteikti sveiko blizgesio.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis