Kambariniai augalai, kurie gali pagerinti jūsų sveikatą

Elektroniniai namų ar biuro prietaisai ir buitinė technika užteršia orą. Apsaugoti aplinką nuo jų sukeliamo žalingo poveikio ir palaikyti patalpose švarų orą padės augalai, praminti sanitarais.

Naudingiausias kambarinis augalas yra chlorofitas. Pakanka poros vazonų, kad šis augalas panaikintų formaldehidą, išskiriamą šilumos izoliacijos ir įvairių sintetinių medžiagų. Mokslininkai išsiaiškino, jog per kelias paras chlorofitas visiškai išvalo gyvenamąsias patalpas. O jeigu vazonuose padėsite aktyvuotos anglies, augalo švarinimo savybės padidės kelis kartus.

Kitas naudingas augalas - kambarinė geranija. Kad ji padėtų namams, gėlę reikėtų laikyti miegamajame. Žmogus, įkvėpdamas geranijos išskiriamus naudingus junginius, nusiramina, nebejaučia streso, geriau užmiega. Geranija džiugina akis, greitai dauginasi, nereikalauja ypatingos priežiūros ir yra labai naudinga.

Adobe Stock nuotr.

Lauras efektyviai užmuša virusus ir bakterijas. Ypač naudingas sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis, kenčiantiems nuo skrandžio ar tulžies pūslės negalavimų. Tiesa, jis gerai auga tik saulėtoje vietoje.

Kaktusas žudo mikrobus, švarina orą, saugo nuo elektromagnetinio spinduliavimo. Dėl to rekomenduojama kaktusus laikyti prie kompiuterio ar televizoriaus. Kad gerai augtų, kaktusams reikia šviesos ir šilumos.

Jeigu ilgai dirbate kompiuteriu ar tenka daugiau bendrauti su žmonėmis, įsirenkite poilsio kampelį su įvairaus žalumo lapiniais augalais (fikusu, difenbachija, aglaonema). Jie padės nusiraminti ir greičiau atgauti jėgas.

Adobe Stock nuotr.

Teigiama, kad dėl augalų aktyvumo žmogus negali gerai išsimiegoti, todėl patariama visiškai nenešti gėlių į poilsio kambarį. Tačiau floristai ragina miegamajame auginti monsterą, draceną arba krintančius žemyn augalus. Jie ramina, atpalaiduoja, šalina nuovargį ir naikina svetimą į namus atsineštą energiją.

Nuo galvos skausmo padeda pelargonijos. Jos mažina spaudimą, padeda kokybiškiau išsimiegoti.

Shutterstock

Jei darbo vietoje yra ne tik kompiuteris, bet ir kondicionierius, spausdintuvas, kopijavimo aparatas, greičiausiai dienai baigiantis jaučiate stiprų nuovargį, kartais silpnumą arba galvos skausmą. Technikos perdirbtas oras yra negyvas, todėl tokioje erdvėje vertėtų užveisti šviežią orą garantuojantį sodą su kedrais, kadagiais ir kiparisais.

Jei namuose žiemą sausa, auginkite sansevjerą. Šis augalas vadinamas deguonies fabrikus, taip pat jis apsaugos nuo nuodingų medžiagų, kurias išskiria parketlentės, kitos įvairios dangos ar baldai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis