Alavijų galima vadinti stebuklingu augalu, nes jo lapuose esanti gelinės konsistencijos medžiaga yra stebuklinga priemonė – gydomosios savybės žinomos nuo seno. Jo lapuose yra gelinės konsistencijos medžiagos, kurios 99 procentus sudaro vanduo.
* Manoma, kad šis sukulentas kilęs iš Šiaurės Afrikos, o gamtoje šis augalas sutinkamas subtropikuose ir tropikuose. Kaip vazoninė gėlė mėgstamas ir vertinamas visame pasaulyje.
* Gydomųjų savybių augalas turi tik kai sulaukia penkerių metų.

* Alavijas pasižymi unikaliu gyvybingumu – be vandens gali išgyventi septynerius metus, ir visą šį laiką leisti naujus ūglius.
* Šiuo augalu galima gydyti žaizdas – ant jų uždėjus lapų minkštimą. Taip pat minkštimą galima įmaišyti į mišinius, vandenį, sultis ar arbatą – toks gėrimas padės gydyti gerklės skausmą, nudegimus ir kitas problemas.
* Senovės Egipto karalienė alaviją naudodavo grožio procedūroms, nes nuo jo oda tampa labai švelni, suminkštėja. Ko gero, būtent todėl šis augalas plačiai naudojamas ir kosmetikos gamyboje.

* Namuose ant palangės auginti galima visų rūšių alavijus. Jie gali būti ir visai nedideli, o gali siekti ir 15 metrų aukštį.
* Gal kas ir yra matęs žydintį alaviją, tačiau tikriausiai ne visi žino, kad šio augalo žiedai gali būti įvairių spalvų – balti, geltoni, oranžiniai ir įvairių atspalvių raudoni.

* Alavijas labai populiarus Japonijoje, bet ne kaip kambarinis augalas, o kaip maisto produktas.
* Gėrimai su alijošiaus gabaliukais, jogurtai ir kiti skanėstai su alijošiumi yra japonų kasdienybė, nes jie tiki, kad daugiausiai naudos iš šio augalo galim gauti jį valgant.

* Gelinės konsistencijos alijošiaus sultys plačiai naudojamos medicinoje ir kosmetologijoje, bet augalo žievės vartoti nerekomenduojama.