Pasidaryk pats: pavėsinės statymas

Jeigu atrandi laiko – savo rankomis gali pasigaminti, ką tik nori. Tai įrodė Manonamai.lt skaitytojas Darius Klimašauskas, kuris savo sodyboje pasistatė pavėsinę. Viską, išskyrus karkasą, darė savo rankomis. Visgi buvo verta – nuo šiol vakarai sodyboje dar smagesni.

Asmeninio archyvo nuotr.


„Turime didžiulį kiemą, tačiau nebuvo vietos kur pasislėpti nuo kaitrios vasariškos saulės ar tiesiog atsisėsti, atsikvėpti ar ramiai paskaityti knygą“, – kodėl ėmėsi šios užduoties pasakoja Darius.


Asmeninio archyvo nuotr.


Kaip viskas vyko? „Visų pirma internete ieškojau idėjų, vykau į statybinių medžiagų parodą, kur išsiaiškinau, kokių medžiagų prireiks, kiek tai atsieis, atradau naudingų kontaktų“, – teigia skaitytojas.


Asmeninio archyvo nuotr.


Kitas žingsnis – pasidaryti eskizą su nemokama „Google Sketchup“ programa, kuri yra puikus įrankis, nereikalaujantis specialių žinių. Dirbti su ja gali kiekvienas, kuris naudojasi kompiuteriu.


Asmeninio archyvo nuotr.


Pamatas darytas iš atraminių plytelių. Tiesa, Darius, priduria, jog jei darytų pavėsinę antrąkart, imtųsi pamato mūrijimo. Bet dėl pasirinkto statymo būdo nesigaili, nes ir po žiemos pavėsinė puikiai atsilaikė ir nenukrypo nė centimetru.


Asmeninio archyvo nuotr.


Stogas – keturšlaitis, nes jis yra atspariausias lietui, vandeniui ir sniegui. Jo pagrindui naudota paprasta OCB plokštė, papildomai impregnuota laku atspariu drėgmei. Viršus uždengtas bituminėmis čerpelėmis (labai tinkamas pasirinkimas pavėsinėms, nes lengvai ir paprastai dengiasi).


Asmeninio archyvo nuotr.


„Specialistų paprašiau, kad uždengtų karkasą. Tai užtruko 8 valandas“, – kaip suktis iš situacijos pasakoja vyras.


Asmeninio archyvo nuotr.


Taip pat buvo iškastas kanalas į kurį įdėtas plastikinis vamzdis ir „pratrauktas“ el. kabelis, tad artimiausiu metu ketina pasidaryti rozetę ir pasikabinti žibintus.


Kiek tai trunka? „Pavėsinės statyba užtruko ilgiau nei tikėjausi, nes darbas vyko tik savaitgaliais ir vieną atostogų savaitę. Iš viso užtrukau dvi savaites“, – pasakojo Darius.


Tai pirmas jo, kaip išsireiškia vyras, „rimtesnis“ statinys. Jeigu pavėsinę statytų dar kartą, medžiagų pirktų daugiau nei reikia, nes susidūrė su problema, kad pritrūkus reikmenų tekdavo nutraukti darbus. Kadangi pavėsinė buvo statoma Trakų rajone, važiuoti atgal į Vilnių nebebūdavo prasmės.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis