Kambariniai augalai: sezoniniai darbai rugsėjo mėnesį

Rugsėjį į namus grįžta kambariniai augalai. Vis tik gyvenimui patalpose juos būtina tinkamai paruošti.

Rugsėjo mėn. darbų sąrašas


– Gryname ore vasaros mėnesius leidusių kambarinių augalų grąžinimas į butą.

– Profilaktinės augalų apsaugos nuo ligų ir kenkėjų priemonės.

– Rudeninis augalų persodinimas.

– Diferencijuotas laistymas ir tręšimas – žydinčių augalų grupei.

– Hiacintų, narcizų ir krokų persodinimas augimo spartinimui žiemos metu.

– Sanpaulijų dauginimas.


Augalų grąžinimas į namus


Jei vasarai jūsų kambariniai augalai buvo perkelti į terasą, verandą ar balkoną, rugsėjo mėn. pradžioje arba tada, kai nakties temperatūra nukrenta žemiau 10 laipsnių šilumos, daugumą jų būtina grąžinti atgal į namus. Ši taisyklė taikytina anturiumams, fikusams, tradeskantėms, dvazgiams, auskarėliams, iksoroms, filodendronams, kinrožėms, gloriozoms, gardenijoms, fuksijoms.


Rudeninė vėsa ir šviesios dienos dalies trukmės mažėjimas skatina ripsalius, ripsalidopsius, storlapius, karpažoles, kalankes ir zigokaktusus krauti žiedus. Taigi šiuos augalus galima palikti gryname ore, kol temperatūra nakties metu nenukrenta žemiau 7 laipsnių šilumos.


Kietalapiai augalai (oleandrai, alyvmedžiai, fikusai, karisos, Libano kedrai, bugenvilijos) gali būti grąžinti į vėsią lodžiją net ir tada, kai oro temperatūra naktį tesiekia 5 laipsnius. Tam, kad temperatūrų pokytis nebūtų per staigus, pasirinkite niūresnę dieną. Pageidautina augalų lapus ir vazonus nuplauti šiltu muilo tirpalu.


Jei norite savo namus apsaugoti nuo amarų ir baltasparnių, prieš grąžindami augalus į namus du kartus juos apdorokite insekticidais, lapus nuplaukite muilo tirpalu, o tada kruopščiai nuskalaukite dušu, plaukite vazonus ir lėkštutes.


Rudeninis kambarinių augalų laistymas


Dauguma kambarinių augalų (sanpaulijos, paparčiai, begonijos, kaktusai, sukulentai) spalio mėn. atsiduria priverstinės ramybės būsenoje, kai visi apykaitos procesai palaipsniui lėtėja, todėl rekomenduojama šiuos augalus laistyti atsižvelgiant į viršutinio grunto sluoksnio sausumą ir jų netręšti. Jei kambarys gerai šildomas, o oras – sausas, žemę vazone mulčiuokite. Periodiškai žemę nupukškite vandeniu, kad ji neperdžiūtų.


Ruošdamiesi ramiajam žiemos periodui suvartojamos drėgmės kiekį mažina kaladiumai ir achimenės. Šių augalų rugsėjo mėn. laistyti nereikia.


Shutterstock


Žydinčių kambarinių augalų priežiūra


Vasaros pabaigoje žydintys kambariniai augalai reikalauja išskirtinio dėmesio. Meilenių lapai palaipsniui gelsta ir ima kristi. Tokie požymiai rodo, kad šie augalai ruošiasi ramybės periodui, - laikas vazonus perkelti į vėsią vietą.

Ciklamenai šiuo metu kaip tik įžengia į aktyvaus augimo ir žiedų krovimo periodą. Po vasaros ramybės šias gėles reikėtų persodinti į naują substratą apie trečdalį šakniagumbio paliekant virš dirvos paviršiaus. Reguliarų laistymo ritmą galima atnaujinti nuo antrosios rugsėjo mėn. pusės.


Zigokaktusus drėkinkite saikingai, neleisdami perdžiūti viršutiniam grunto sluoksniui. Jei nėra būtinybės, nejudinkite vazonų,- taip apsaugosite žiedų pumpurus. Vėsa (15 laipsnių temperatūra) ir ribotas laistymas skatina žiedų mezgimo procesą.


Rudeninis kambarinių augalų dauginimas auginiais


Rugsėjo mėn. galima lapais dauginti tradeskantes, sanpaulijas ir streptokarpus. Nupjaukite motininio streptokarpo augalo lapą su lapkočiu, kurio ilgis turėtų siekti apie 1,5 cm. Geriau dauginimui tiks senesni lapai, esantys augalo apačioje. Lapą daiginkite jį įbedę į durpių ir smėlio mišinį. Lapkotis turėtų būti įbestas ganėtinai giliai, o apatinė lapo dalis vos liesti mišinio paviršių. Daiginamus auginius laikykite nuo tiesioginių saulės spindulių apsaugotoje vietoje, uždengę juos gobtuvu ar plastikiniu buteliu. Periodiškai dirvos paviršių būtina drėkinti purkštuku. Paprastai toks daiginimas trunka 3-4 savaites.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis