Dizainerė pataria: kaip išsirinkti tinkamus baldus, kad vėliau nesigailėtumėte

Visi bent jau teoriškai žinome, kad tinkamų baldų pasirinkimą lemia ne vien tik susižavėjimas jų išoriniu grožiu. Baldą perkame ne vieniems ir net ne keleriems metams, tad jo stilius ir konstrukcija turi būti nesenstantys. Todėl labai svarbu prieš perkant tai įvertinti, taip pat atkreipti dėmesį į išskirtines detales bei kokybę. Esminius patarimus pateikia dizainerė Justina Lazdauskaitė iš daniškų baldų salono „BoConcept“.

Konstrukcija. Baldas turi būti sunkus, solidus. Venkite medžio drožlių plokštės ir lengvų aliuminio rėmų, verčiau rinkitės solidžias medines konstrukcijas. Tvirtos medinės konstrukcijos paprastai būna daug patvaresnės ir ilgaamžiškesnės, be to, tai yra kokybiškų baldų standartas.

BoConcept nuotr.

Tačiau būtinai įvertinkite, ar kainos ir kokybės santykis atitinka jūsų lūkesčius – priklausomai nuo to, kiek jums reikia, kad baldas tarnautų. Taip pat labai svarbu sėdimos baldo dalies patogumas – prieš pirkdami būtinai išbandykite: kad ir kaip gražiai atrodytų baldo audinys, jis jūsų ilgai nedžiugins, jei pats baldas bus nepatogus.

BoConcept nuotr.

Siluetas. Ar bendra baldo forma madinga šiuo metu, ar atlaikys laiko išbandymą? Baldas yra jūsų investicija į namų kūrimą, kuri daug apie jus pasako. Rinkitės tokį siluetą, kuris jums patinka dabar, ir kuris, tikėtina, patiks ir ateityje.

BoConcept nuotr.

Vis dėlto tai nereiškia, kad turėtumėte rinktis kažką beformio ir nestilingo. Nepriklausomai nuo to, koks stilius jums patinka – modernesnis ar labiau klasikinis – tikrai rasite įvairių stilingų pasiūlymų.

BoConcept nuotr.

Apdaila. Jei jūsų baldas turi matomų medinių detalių, labai svarbu, koks bus apdailos sluoksnis, kokia bus jo spalva. Dauguma baldų neatpažįstamai pasikeičia, pakeitus būtent dengiamąjį medinių detalių sluoksnį.

BoConcept nuotr.

Pavyzdžiui, tradicinę, tamsaus medžio kėdę galima lengvai paversti modernia – tereikia perdažyti juodai. Taip pat raudonmedžio baldą perdažius baltai jis akimirksniu taps patrauklesnis, moteriškesnis.

BoConcept nuotr.

Audinys. Šviesesnės spalvos apmušalai labiau tinka oficialesnio stiliaus svetainėje, prieškambaryje arba miegamajame. Tačiau jei baldas bus naudojamas dažnai, dizaineriai pataria rinktis kiek tamsesnį audinį.

BoConcept nuotr.

Visgi dizainerė Justina Lazdauskaitė siūlo pažvelgti plačiau ir nebijoti šviesesnių atspalvių bei eksperimentuoti. „BoConcept“ kaip tik siūlo lengvai prižiūrimų tokių variantų, pavyzdžiui, „EasyNabuk“ ir „Frisco“. Taip pat apsilankius šiame baldų salone, sulauksite ir konsultacijos, kaip valyti tiek tekstilę, tiek odą. Be to, pravartu žinoti, audiniai yra skirstomi ir juos galima rinktis pagal kelias kategorijas.

„Paprastai audiniai turi atsparumo saulės šviesai rodiklius, tad prieš renkantis audinį, reiktų įvertinti ir, kur minkštas baldas stovės, kiek tiesioginių saulės spindulių jis gaus, kad greitai neišbluktų pasirinkus netinkamą audinį. Kitas svarbus aspektas – audiniai testuojami ir įvertinami pagal Martindeilo skalę. Visi „BoConcept“ audiniai prasideda nuo 30 tūkst. ciklų, o, pavyzdžiui, mūsų parduotuvėje esantis „LuxFelt“ veltinis siekia net 140 tūkst. ciklų pagal šią skalę ir tinkamas net ypač dažnam naudojimui. Įdomu tai, kad jei audinys siekia 30 tūkst. ciklų pagal šią skalę, jis gali tarnauti bent apie 6 metus“, – gudrybėmis dalinasi specialistė.

Netikėtumo elementas. Dairykitės baldų, kurie turi netikėtumo elementą arba yra kažkuo išskirtiniai. Galbūt baldo forma kiek neįprasta, arba gal įdomios jo rankenėlės, vinių galvutės ar kitos detalės. Bet kokiu atveju, baldas, kurį išsirinksite, turi atspindėti jūsų asmenybę.

BoConcept nuotr.

Daugiau informacijos: www.boconcept.com/lt-lt/

Užsakymo nr.: PT_74593234

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis