Paprastas kieto kuro krosnelės atnaujinimas

Krosnelės net ir šiandieninėje Lietuvoje yra paklausios ne tik kaip šilumos šaltinis, tačiau ir kaip interjero detalės. Tiesa, grožis labiau pabrėžiamas įsirengiant židinį, tačiau atviri židiniai be ortakių nėra tokie funkcionalūs. O štai krosnelės gali atrodyti gražiai ir gerokai prišildyti patalpą ar net kelias. Jos patvarios, tačiau ilgus metus naudojant, be abejo, nusidėvės. Tuomet tikrai gali kilti noras seną krosnelę atnaujinti.

Krosnelės atnaujinimas

Kad būtumėte tikri, jog krosnelė yra tinkama naudojimui, privaloma ją reguliariai prižiūrėti. Krosneles, kurios nesulaukia tinkamos priežiūros, gali tekti renovuoti. Pirmiausia turėtumėte patikrinti, ar visos judančios dalys veikia. Įsitikinkite, jog durelės puikiai priglunda ir darinėjasi, o vyriai nesusidėvėję ir neišsikraipę.

Išvalykite pelenus, jei jų dar likę, šepečiu nušveiskite išorę bei dulkių siurbliu pašalinkite paskutines likusias dulkes. Atidžiai patikrinkite krosnies vidų bei įsitikinkite, kad oro paėmimo angos nėra užkištos. Jei krosnies durelių langas suodinas ar išteptas nusėdusia derva nuo deginamos medienos, nuvalykite jį specialiu stiklo valikliu. Turėkite omenyje, kad suodžiai ir derva susikaupusi ant stiklo, gali būti ženklas, kad jūsų krosnelė veikia neefektyviai. Taipogi tokie defektai kaip trūkęs durelių stiklas turėtų būti nedelsiant sutvarkyti.

Krosnelės išorę nutepkite karščiui atspariais metalo dažais. Geriausiam rezultatui pasiekti naudokite dažų purkštuvą, taip gražiai ir tolygiai padengsite dažus. Naudokite dažymo juostą, kad dažų nepatektų ten, kur nereikia. Per storu sluoksniu užtepti dažai aukštose temperatūrose plečiasi ir trūkinėja, todėl ir dėl estetikos, ir dėl saugumo svarbu darbą atlikti kokybiškai.

Kaminas

Vienas dažnesnių gaisro kaltininkų namuose yra ne kas kitas, kaip nevalytas kaminas. Aukštesnės degimo temperatūros ir dažnesni degimo periodai, būdingi krosnims, kelia rimtą pavojų namams, kuriuose kaminas neišvalytas.

Dūmtraukį patariama valyti bent du kartus per metus, priklausomai nuo suodžių kiekio. Būtinai reikėtų jį išsivalyti tarp dviejų šildymo sezonų – rudenį prieš šildant arba pavasarį. Kaminą galima valyti iš viršaus arba iš apačios, naudojant specialius šepečius.

Neatsukite nugaros saugumo reikalavimams

Visuomet laikykite krosnelės duris uždarytas – tai ne tik sumažins gaisro galimybę, bet ir užtikrins, kad viduje ugnis degs visu pajėgumu. Namuose patartina įsirengti priešgaisrinę signalizaciją bei anglies monoksido detektorių. Taipogi nelaikykite medienos tiesiai prie krosnies, ši ne tik trikdys šilumai sklisti po patalpą, bet ir gali sukelti gaisrą. Nepamirškite reguliariai tuštinti pelenų talpyklą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis