Dizainerės patarimai, kas svarbiausia namų interjere

Užėjus į vienus namus juose norisi būti valandų valandas, nes dvelkia šiluma, jaukumu, kiekviena interjero detalė turi savo vietą ir sudaro visumą. Kituose, net jei ir investuota daug laiko ir pinigų, alsuoja šaltis bei chaoso jausmas. Taigi, kas svarbiausia kuriant namų interjerą, kad juose būtų gera ir jų šeimininkams, ir svečiams?

Dermė, o ne spalvų vaivorykštė

Interjeras susideda iš labai daug skirtingų elementų, kurie ne tik turi tarpusavyje derėti, bet ir vieni kitus papildyti. Jei svajojate, kad jūsų namai spinduliuotų puikia nuotaika, pradėkite nuo spalvų. Reikėtų atsargiai ir atsakingai jas rinktis. Jei miegamajame labiausiai tinka ramios, pastelinės spalvos, nes padeda atsipalaiduoti, virtuvėje ir valgomajame tikrai prigis ryškesnės (geltona, oranžinė, ruda), o darbo kambariui rekomenduojama mėlyna. Ji didina atidumą, darbo našumą, padeda susikoncentruoti.

Šiais, 2015 metais, namų interjere įsivyraus mėlyna spalva su daug jos atspalvių: nuo vandenyno gelmių mėlynos iki šviesiai melsvos ar net akį rėžiančios atviros mėlynos spalvos sako interjero dizainerė Greta Stefanovič.

Ne ką mažiau populiari bus alyvuogių žalia, kuri puikiai dera tiek su pastelinėmis, tiek su tamsiomis spalvomis, pavyzdžiui, grafito pilka. Nereikėtų bijoti ir rožinės spalvos – svarbu parinkti tinkamą, švelnų atspalvį, ir rezultatas gali maloniai nustebinti. 

Ką atnešė 2015-ųjų mados vėjai?

Vis dar „ant bangos“ išliks įvairūs metalai – sidabras, varis, bronza, rūdys. Tik šiemet skirtingi metalai bus derinami tarpusavyje. Baldų audiniuose atgimė vilna, įvairūs grubūs, natūraliai atrodantys audiniai, vintažiniai raštai, labai stilingai atrodo eglutės raštu austas audinys. Dar viena šių metų tendencija – baldų derinimas kontrasto principu, pavyzdžiui, prabangios valgomojo kėdės ir senas, medinis, nelygus stalas, menantis savo ilgą istoriją. Tiek šių metų interjero detalėse, tiek balduose atsispindi natūralumas, rankų darbas. Nebijokite iš pirmo žvilgsnio keistų derinių, tiek renkantis spalvas, tiek medžiagas, tiek skirtingo stiliaus baldus. Šiemet tai ypač populiaru.

Dizainerė Greta Stefanovič naujakuriams siūlo modernias interjero tendencijas vertinti labai atsargiai. Nors jos į gyvenamąsias erdves atneš unikalumo, rafinuotumo ir įspūdingumo, tačiau gali greitai pabosti. „Nereikėtų vien vaikytis mados vėjų, nes namai – ta vieta, kur grįžę esame tikraisiais savimi, tad ir jaustis juose turėtume jaukiai. Visų pirma, reikėtų nuspręsti, kuris stilius jums artimiausias: modernus, skandinaviškas, klasikinis, ar kuris kitas. Laikantis to stiliaus reikėtų formuoti visą interjerą

Stilių, medžiagų ir raštų sintezė

Viena ryškiausių šių metų interjero puošybos tendencijų – derinimas to, kas, atrodytų, visai nesuderinama. Keletas eksperimentų, netikėtų bandymų ir nuobodus kambarys tampa labai originalus. 

„Stilių kokteilis, eklektika, šiuo metu ypač populiaru, tad galima eksperimentuoti derinant kelis stilius, tačiau reikėtų jausti saiką – geriau kažko per mažai, o ne per daug. Dar vienas svarbus aspektas – tiek spalvos, tiek stilius turėtų būti kuo paprastesni. Neutralumas palankus tuo, kad bėgant metams neįkyri, o ir interjeras netampa lyg „iš praeitų metų mados“, – samprotauja dizainerė.  

Atgal į gamtą

Vis daugiau žmonių įrenginėdami namų interjerą atsigręžia į gamtą. Šiuo metu madingas aplinkai nekenksmingas interjeras, t.y. toks, kur naudojama daug natūralių medžiagų, ekologiškai dekoruojamas pats namas. Į šiuolaikinius būstus su visa energija veržiasi natūralios medžiagos, dekoracijos, rankų darbo detalės. Pavyzdžiui, kelmai tiesiai iš miško pritaikomi moderniame interjere, atgaivinami seni daiktai, moderniai įkomponuojami augalai.

„Vadinu tai „gerąja mada“. Jei nedrįstate į namus tempti tikrų kelmu, „Magrės baldai“ gali jums pasiūlyti dekoratyvinius pufus-kelmus“, – apie gamtos integraciją namų interjere pasakoja dizainerė.

Nepamirškite detalių ir visumos sintezės

Detalės namams suteikia jaukumo, įspūdžio, kad juose gyvena žmonės. Taip pat tai puikus stiliaus formavimo elementas. „Interjero detales patarčiau rinktis kuo abstraktesnes, pabrėžiant jų formą, dydį ar medžiagiškumą. Tokie aksesuarai greitai nepabos, tad ir investuoti į juos nebus gaila. Taip pat puiki interjero detalė – paveikslai ar nuotraukos. Čia jau galite panaudoti savo kūrybiškumą ir rankų darbą. Šiuo metu labai populiarūs įrėminti herbarai (sudžiovinti augalai su lapų paviršiais, žiedais, vaisiais).“

Ieškodami detalių, turėtume nepamiršti, kad visų pirma turėtų dominuoti dermė. Svarbu išlaikyti tą patį stilių visame interjere. Dizainerė Greta pataria skirti nemažai dėmesio šviestuvams, nes jie suteikia namams baigtumo, sudeda taškus ant „i“, o netinkamai parinkus gali sugadinti bendrą interjero vaizdą. Specialistai pataria nepamiršti ir sieninių šviestuvų, stalinių lempų, toršerų. 

„Reikėtų gerai apgalvoti derinant grindis ir sienas. Iš anksto suplanuoti, kokie bus baldai, į tai atsižvelgti renkantis grindų ir sienų spalvą. Galima tiesiog pasidaryti tokią spalvinę „dėžutę“, pagrindą, ant kurio išdėstyti kitas spalvines dėmes – baldus. Bus paprasčiau suvokti visumą“, – patarimus dalina dizainerė, sėkmingai sukūrusi ne vienų namų interjerą.

Taupūs sprendimai

Tie, kurie nori prabangaus būsto, dažnai kreipiasi į interjero dizainerius, kad šie suprojektuotų interjerą. Tai dažniausiai būna modernūs interjerai, blizgios baldų plokštės, pakabinamos lubos, šviesios spalvos – balta, smėlio, pilka.

Na, o taupantys finansus, dažniausiai neinvestuoja į detales, o sukuria paprastą, ilgainiui neatsibosiantį interjerą. Tačiau ir susispaudus galima sudėlioti stilingą bei šiuolaikišką interjerą, tereikia gerai paieškoti, kur pirkti, palaukti nuolaidų. Daugiafunkciniai baldai – vienas iš sprendimų, skaičiuojantiems finansus.

Geriau keli kokybiški baldai, o ne krūva menkaverčių

„Lietuvoje jau po truputį sklaidosi margų tapetų, gėlėtų užuolaidų ir baimės eksperimentuoti rūkas. Populiarėja loftai, skandinaviškas dizainas, minimalizmas. Tačiau žmonės vis dar linkę perkrauti interjerus nereikalingais baldais ir detalėmis, todėl namuose trūksta erdvės. Jei kambaryje yra keturios sienos, tai visai nereiškia, kad palei jas visas reikia pristatyti baldų. Jei baldai interjere ryškūs ar raštuoto audinio, sienos turėtų atstoti foną – būti vienspalvės, neutralios. Baltos namų sienos yra idealus fonas, išryškinantis visas kitas interjero detales ir baldus. Vienoje erdvėje turėtų vyrauti 1–2 pagrindinės spalvos, kurias gali papildyti ryškūs akcentai“, – apie lietuvių įpročius pasakoja dizainerė Goda. 

Svarbiausias dizainerės patarimas – nepagailėkite pinigų keliems kokybiškiems ir gerai atrodantiems baldams ar interjero detalėms. Geriau namus įsirengti lėčiau, bet kokybiškai. Taip baldai tarnaus ilgai ir nepraras savo išvaizdos po kelių metų.

Kaip atsibodusį namų interjerą paprastai atnaujinti?

Norint atnaujinti įsisenėjusį, atsibodusį interjerą, tačiau nenorint „įsivelti“ į grandiozinius remonto darbų, galima atgaivinti kelis pagrindinius kambario ar visų namų objektus. Pavyzdžiui, pakeisti senus šviestuvus naujais, vietoje stalinės lempos įsigyti modernų toršerą, užuolaidas pakeisti roletais ar medinėmis žaliuzėmis. 

„Jei norite namams suteikti jaukumo, rekomenduoju išbandyti keletą paprastų triukų: nusibodusią sofą aptraukti nauju audiniu, pagyvinti ją smagiomis pagalvėlėmis. Galiausiai, nusipirkite kelis vazoninius augalus, kurie papuoš jūsų valgomojo stalą ar jaukią miegamojo palangę. Variantų labai daug, tereikia pavartyti interjero žurnalus, pasitelkti vaizduotę ir įdėti šiek tiek pastangų“, – savo pasiūlymus pateikia interjero dizainerė Greta Stefanovič.

Užsakymo nr.: PT_67366598

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis