Sumani idėja, kaip panaudoti medžių lapus

Visai nesvarbu, kad neturite gėlyno, nesėjote ir neravėjote augalėlių... Užtenka prisirinkti spalvingų lapų, kurių mums parūpino dosnus ruduo. Iš jų galite pasidaryti net „rožių“ puokštę!

„Rožių“ puokštei tinkamiausi klevo lapai – jie tokie margaspalviai... Lapai turėtų būti be dėmelių, įvairiausių dydžių: gėlės viduriukui reikės mažesnio, kiekvienam kitam žiedlapiui – vis didesnio lapo. Vienam žiedui, priklausomai nuo jo dydžio, reikia 5–6 lapų. Puokštę darykite iš šviežutėlių, ką tik surinktų lapų, nes pagulėję jie sudžiūsta ir praranda elastingumą.


1. Pirmiausia imkite mažą lapą, laikykite jį „blogąja“ puse į viršų (kaip matote pagrindinėje nuotraukoje). Sulenkite horizontaliai ir vyniokite iš šono standžiai suspausdami. Viršutinis kraštas turi būti lygus – jis matysis. Tai bus „rožės“ viduriukas.


2. Antrasis lapas turi būti šiek tiek didesnis už pirmąjį. Jį laikykite „gerąja“ puse į viršų. Prie jo ties koteliu prispauskite pirmąjį suvyniotą lapą. Antrąjį lapą sulenkite į apačią ir išorę. Lapo šonus lenkite prilaikydami pirštu ir darydami išraiškingas klostes – žiedlapis turėtų būti šiek tiek „pasipūtęs“. Susukę tvirtai laikykite, kad neišsivyniotų.


Žurnalas


3. Toliau vieną po kito taip pat vyniokite vis didesnius lapus, formuodami žiedlapius. Trečiąjį žiedlapį užvyniokite aukščiau už pirmuosius du, o sekančius – žemiau, kad „rožės“ forma būtų dekoratyvi. Lapus vyniokite taip, kad žiedas būtų daugmaž taisyklingas, jei kurioje nors jo pusėje atsiranda tuštuma, ten lapą labiau suklostuokite.


4. Suformuotą žiedą apsukite siūlu.


Žurnalas


5. Kad puokštė dailiai atrodytų, „gėles“ suriškite ir apgaubkite klevo lapais, papuoškite spalvingomis vinvyčių, šermukšnių, putinų uogomis.


Žurnalas


6. „Rožės“ ilgiau laikysis ir neatrodys padžiuvusios, jei nupurkšite jas plaukų laku. Itin dekoratyviai atrodo 3 – 5 „žiedų“ puokštė, ji geriausiai išlaiko formą. Didesnei reikia platesnio indo, nes iš šonų sudėlioti klevo lapai gali nusvirti.


Žurnalas


Žurnalas


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis