Kūrybiškas sprendimas, kuris pasitarnaus ir pavasarį, ir vasarą

Iš vytelių pinti loveliai ar krepšiai vargu ar nustebintų. Tačiau lizdelis – visai kas kita!

Pinti geriausiai iš lanksčių šakelių – berželių, gluosnių. Tiesą sakant, visai neverta sukti galvos, koks tai medis – užteks patikrinti, ar lenkiant šakos nelūžta. Beržų šakos plonesnės, jos mažiau matysis apdėliotos samanomis, gluosnių – storesnės, tad lizdelis atrodys grubiau, kita vertus, efektingiau išryškės medienos faktūra.

Rinkdamiesi gėles, kurias sodinsite į improvizuotą vazoną, įvertinkite jų šaknų dydį – ar užteks vietos išgyventi, kol gražiai žydės. O kai augalai nuskurs ar pabos, įdėkite į lizdelį saulės nubalintų akmenukų (tikriausiai neverta baimintis, kad paukščiukai supainios lizdą su savo gimtaisiais namais...).

1. Naudokite kuo ilgesnes, bet plonas šakeles, kad lizdelio kraštai neišsipešiotų – juk lauke jį „šukuos“ vėjas.

Vida Press

2–3. Kelias šakeles tampriai apvyniokite špagatu. Formuokite lizdelį, vis sutvirtindami jį virvele, kad išlaikytų formą.

Vida Press

Vida Press

4. Jei lizdelį laikysite lauke, į jį nereikia kloti polietileno: vandens perteklius išbėgs, saugotiniems daiktams nepakenks, o mes galėsime džiaugtis kad bent per mažulytį žingsnelį priartėjome prie ekologiškos gyvensenos ir nedarome žalos gamtai.

Vida Press

5. Į vidų įberkite žemės, geriau – kompostinės, kad gėlės gautų daugiau maisto medžiagų ir ilgiau džiugintų. Apkaišykite lizdelį samanomis, jei jų daug, vėl apvyniokite špagatu, kad laikytųsi. Kai pasodinsite augalą, žemę iš viršaus taip pat pridenkite. Dekoratyvi kompozicija imituoja natūralią gamtą, o joje plikos žemės nebūna.

Vida Press

6. Prieš sodindami gėles žemę paliekite – augalams bus paprasčiau prisitaikyti naujoje aplinkoje.

Vida Press

Lizdelis su pavasariniais žiedais dekoratyviai atrodys ne tik šalia poilsio vietos sode. Idėjų, kur jį padėti, tikrai nepristigs: galite įkomponuoti ne tik ant apsamanojusio kelmo, bet ir tujų gyvatvorėje – tikrai sunku sugalvoti sėkmingesnį būdą po žiemos išretėjusiai vietai pridengti.

Vida Press

Lizdelyje pasodintos gėlės – gamtos motyvus atkartojantis žmogaus rankų kūrinys, primenantis japonų garbinamą kusamonų – žolinių augalų, komponuojamų įvairiose talpose, meną. Parsineškite iš miško kiškiakopūsčių ar iš paupio – purienų, pasodinkite ir grožėsitės kusamonais... Beje, vienas iš principų yra tas, kad tarpusavyje derinami tik tie augalai, kurie gamtoje auga drauge.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis