Washi juostelės – ką su jomis galima nuveikti?

Neplanuotai laisvas pusdienis savaitgalį. Yra laiko, jėgų, o ir noro jau vėl atsirado ką nors gražaus namuose nuveikti. Be didelių pastangų, bet kad įspūdis būtų „oho“! Pirmoji sėkmės sąlyga – „pasidaryk pats“ projektui įgyvendinti reikia tinkamų priemonių.

Paplito greit ir plačiai

Washi pažodžiui išvertus iš japonų kalbos reiškia japonišką popierių. Nors iš tiesų Japonijoje popierius naudojamas jau daugiau nei tūkstantį metų, washi juostelės imtos gaminti tik 2006 metais. Jas gaminančiai kompanijai „Kamoi Kakoshi“ menininkai pateikė užsakymą savo reikmėms pagal pavyzdžius sukurti įvairių spalvų ir dizaino lipnių juostelių seriją. Tačiau greit šis naujas gaminys paplito tarp rankdarbiais užsiimančių Japonijos moksleivių ir dizainerių. Pamažėl apie washi juosteles sužinota ir kitose šalyse, susidomėjimas ėmė didėti, tad kitos kompanijos puolė gaminti panašias juosteles. (Beje, terminas washi naudojamas tik už Japonijos ribų.)

Kartais nurodoma, kad washi juostelės gaminamos iš ryžių popieriaus, tačiau iš tiesų jos daromos ir iš vadinamojo popieriaus krūmo (Edgeworthia papyrifera) plaušų, bambukų, kviečių, net kukurūzų.
Atrodo, kad idėjos, kaip washi juostelę pritaikyti dekoruojant interjerą, pastaraisiais metais internete dauginasi kone geometrine progresija. Tokio populiarumo priežastys gan paprastos. Kūrybiškai naudojant juostelę, kasdieniams nuobodiems daiktams labai lengva suteikti žaismingumo, asmeniškumo. Bet be pretenzijos į ilgaamžiškumą.

Gamintojo nuotr.

Nesuskaičiuojami raštai ir spalvos

Lipnios washi juostelės išpopuliarėjo dėl nepaprastai gražių raštų – geometrinių ir siužetinių – įvairovės. Kita vertus, kelias juosteles paprasta suderinti, nes kuriant jų serijas gali būti kartojami raštų motyvai, spalvos. Juostelės plonos, pusiau skaidrios, jų paviršius glotnus, primenantis šilko tekstūrą. Žinoma, vien gražumo neužtenka, kad būtų noro ją naudoti... Šios juostelės tvirtos, lanksčios. O, svarbiausia, gali būti prilipinamos prie bet kokių paviršių: jų nesugadina, be to, visiškai lengva nulupti nepaliekant pėdsakų.

Kur pritaikyti? Visur!

Savo rankomis sukurti originalų interjero akcentą nėra paprasta: stabdo suvokimas, kad tam reikia profesionalaus žvilgsnio (ir meistro rankų...). Bet pasirinkus tinkamą dekoravimo medžiagą ypatingo meistriškumo nereikia. Washi juostelėmis galima skoningai papuošti įvairiausius aksesuarus, sukurti rankų darbo meno objektus, be vargo atnaujinti pabodusius daiktus, prikelti naujam gyvenimui padėvėtus rakandus. Kūrybingi žmonės (o tokie mes visi esame!) prisigalvoja pačių įvairiausių būdų, kur šias juosteles pritaikyti, – nelygu metų laikas, nuotaika ir net proga. Washi juostelės tinka visur, kur norisi nuotaikingų ir originalių akcentų.

Gamintojo nuotr.

X Pakeis ir tapetus. Pliką sieną apklijavus juostelėmis galima sukurti nuotaikingą kompoziciją.
Juk jos tinka įvairioms abstrakcijoms „piešti“. Beje, taip labai paprastai ir estetiškai paslepiami smulkūs trūkumai. Juosteles galima panaudoti ir dekoruojant sieną nuotraukomis, atvirukais, plakatais – viskuo, kas bent šiuo metu įdomu ir aktualu. Originaliai atrodytų juostele apklijuotas tarpdurys.

X Akcentai virtuvėje. Ryškumo ir spalvų galima suteikti ir virtuvei. Stiklainiai biriems produktams laikyti praktiški, bet ir labai nuobodūs, o su washi juostelėmis juos nesudėtinga patobulinti. Pasikartojantys motyvai pasirinkus kelių panašių raštų juosteles padės sukurti stilingą unikalių indų kolekciją. Originaliai atrodytų ir juostele dekoruotas padėklas ar net pusryčių stalelis. Vienspalvės keraminės vazos, indai, netgi mediniai stalo įrankiai taip pat „pralinksmėtų“. Netgi toks interjero svetimkūnis kaip jungiklis gali būti neatpažįstamai pakeistas.

X Vietoj rėmelių. Paprastesnį variantą, kaip pasidaryti nuotraukų ar plakatų „rėmelių“, sunku sugalvoti, – svarbu tiksliai atmatavus priklijuoti washi juostelę ant sienos ar kitos plokštumos.

X Žavios dovanėlės. Juostelių galiukų, likusių nuo solidesnių projektų, nereikėtų išmestiL jie pravers pakuojant dovanas ar kuriant skrebukus. Jei tik yra noro, prie juostelės paprasta priderinti ir įvairiaspalvių kaspinėlių.

Gamintojo nuotr.

X Antras gyvenimas. Gyvenimo mačiusių baldų nebūtina perdažyti – ir čia pravers washi juostelės. Jomis galima apklijuoti baldų kojas, stalviršius, kitas baldų dalis ar net šviestuvo gaubtą – pavyzdžiui, iš vidaus.

X Vakarėlio nuotaika. Vakarėliams būtinus aksesuarus: sumuštinių smeigtukus, medinius iešmelius, vienkartinius stalo įrankius, galima dekoruoti juostelėmis. Bus jaukiau!

X Darbo vieta. Čia nelabai dera įvairūs rankdarbiai, tačiau juostelės tikrai nesukels stilistinio disonanso. Dokumentų dėklai, dėžutės, pieštukinės, netgi kompiuterio klaviatūra atrodys smagiau ir asmeniškiau, jei bud papuošti ryškiaspalviais geometriniais raštais.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis