Kaip iš seno servizo pasigaminti prabangią saldumynų piramidę

Daug kas indaujoje laiko seną, bet labai mielą mamos ar močiutės servizą, kurį gaila išmesti. Kad nedulkėtų lentynose, verčiau pasigaminkite iš jo gražų daiktą, kurį galėsite naudoti dažniau – saldumynų piramidę. Joje galima serviruoti keksiukus, vaisius, sausainius, triufelius ir kitus saldžius ar sūrius užkandžius.

Piramidei pasigaminti prireiks:
Bent trijų servizo lėkščių, geriausia trijų skirtingų dydžių;
Lipnios juostos;
Metalinių piramidės detalių;
Kamštinio ar guminio kamščio;
Elektroninio grąžto;
Grąžto antgalio, pritaikyto gręžti keramiką;
Pieštuko ar rašiklio;
Liniuotės.

Visų pirma atraskite tikslų kiekvienos iš pasirinktų lėkščių centrą. Geriausiai matuoti liniuote ir pažymėti pieštuku. Centro vietoje užklijuokite nedidelį lipnios juostos gabalėlį.

Ant grąžto pritvirtinkite keramikai skirtą antgalį ir pažymėtose vietose išgręžkite skyles. Turėkite omenyje, kad skylės turi būti tokio dydžio, kad į jas tilptų metalinės detalės – patikrinkite, ar angos užtektinai didelės. Kad gręžti būtų lengviau, lėkštę pastatykite ant tuščiavidurio daikto, pavyzdžiui, lipnios juostos ritinio. 

Išgręžę skylę, lipnią juostą nuimkite. Išgręžę skyles visose lėkštėse, susukite jas metalinėmis detalėmis ir sutvirtinkite kamščiu, kad lėkštės nenuslystų žemyn.

Jei norite, piramidę galite papildyti ir puodeliu, išgręžę skylę jo dugne ir pritvirtinę virš aukščiausiai esančios lėkštelės.

Šią piramidę galite naudoti ne tik serviruodami stalą per šventes, bet ir kasdien – lai ji puošia žurnalinį staliuką. Net ir be gardumynų ji atrodys labai prabangiai ir papuoš interjerą. Taip pat ją galima pagaminti kaip dovaną.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis