Skiautinys šiuolaikiniame interjere: kuo jis ypatingas

Daugelis galvoja, kad skiautinys tinka tik skurdžiuose arba kaimo interjeruose. Pateiksime jums alternatyvų požiūrį į skiautinį ir papasakosime, kaip jį pritaikyti visiškai skirtinguose būstuose.

Istorija

Angliškas žodis „patchwork“ reiškia durstinį iš įvairiaspalvių skiaučių. Sunku pasakyti kur ir kada atsirado ši rankdarbių rūšis, tačiau akivaizdu, kad jis į šiuolaikinius interjerus atkeliavo „iš apačios“: kai šeimininkėms likdavo įvairios medžiagų skiautės, jos susiūdavo jas, kad netektų išmesti, ir taip atsirado naujas stilius, kuris gyvuoja jau daug amžių. Šiandien skiautinys nėra tik tekstilė. Pasinaudodami liaudišku ornamentu, dizaineriai sukuria ryškius tapetus ir plyteles, kurie paįvairina bet kokį interjerą.

Dizainerių kurti baldai

Minkšti baldai su skiautinio stiliaus apmušalais atrodo taip žavingai, kad norisi jais apstatyti visus namus. Tokiu atveju verta rinktis tamsų foną ir pasiruošti tam, kad kartais akyse ims mirguliuoti. Tačiau vienas baldas su skiautinio apmušalais lengvai tiks bet kokiame dizaino projekte – tiek klasikiniame, tiek ir minimalistiniame.

Ypatingai įspūdingai skiautinys atrodo interjeruose, kur baldų spalva atitinka apdailos spalvą. Jei nesinori daryti didelį remontą, jaukumo miegamajam suteiks minkšta skiautinio lovatiesė.

Ornamentas ant grindų ir sienų

Ornamentai ant sienų ar grindų — originalu, tačiau ne daug kas renkasi tokį ekstravagantišką dizainą, o gaila. Skiautinį imituojantys ornamentai išraiškingai atrodo vonioje, vaikų kambaryje, darbo kambaryje. Norėdami, kad interjeras būtų šiuolaikinis ir lakoniškas, rinkitės baltą pagrindą ir medinius elementus.

Namų tekstilė

Pats paprasčiausias būdas papuošti namus skiautinių stiliaus detalėmis — nusipirkti kilimą arba užuolaidas su tokiu raštu. Galimybių yra begalė, tad parduotuvėse lengvai rasite ir pastelinius variantus, ir ryškius interjero akcentus. Skiautinių tekstilę galima papildyti eko-akcentais: medinėmis lempomis, kompozicijomis iš šakelių. Taip sukursite stilingą šio stiliaus kaimiškų ištakų naujadarą.

Linksmas dekoras

Skiautinio stiliaus ornamentai įkvepia kurti aksesuarus namams: ne veltui net gi minimalistiniuose interjeruose dažnai aptinkami pano arba pufai su įvairiaspalve tekstile. Įvairiaspalvį skiautinį lengva derinti su kitomis interjero detalėmis: skiautinys papuoš net gi betonines sienas, jau nekalbant apie skandinaviškus interjerus, kuriuose skiautinys – viena svarbiausių dizaino detalių.
Jei norite kontrasto, rinkitės ekstremaliai margą dekorą griežtiems interjerams: toks šviežias sprendimas ilgai džiugins akį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis