Vieną sodo techniką nuo vagių saugo spynos, signalizacijos, kita – saugosi pati

Sodo technikos vagystės – daugelio privačių namų ar sodybų savininkų galvos skausmas. 2015 m. Lietuvoje įvykdyta daugiau nei 24 tūkst. įvairių vagysčių. Norint apsaugoti brangią techniką nuo išradingų vagių, reikia ne vien apdairumo ir patikimos spynos. Iššūkį vagims meta ir sodo technikos gamintoja „Husqvarna“, kurianti išmanius vejos priežiūros robotus.

Ar Lietuvoje įprasta drausti sodo techniką?

Pasak didžiausios šalyje ne gyvybės draudimo bendrovės „Lietuvos draudimas“ būsto draudimo portfelio valdytojos Audronės Vaitkevičiūtės, 2015 metais vien dėl sodo technikos vagysčių klientams atlyginta 30 tūkstančių eurų nuostolių.

„Šie žalų statistikos duomenys neatspindi realaus sodo technikos vagysčių skaičiaus, nes kalbama tik apie apdraustą techniką. Vertinant tokios technikos vagystes pastebime, kad jei apvagiama sodyba, tai 60 proc. atvejų bus pavogta ir ten esanti sodo technika: ją palyginti lengva išgabenti, ji greitai realizuojama antrinėje rinkoje“, - pastebi A. Vaitkevičiūtė.

Sudarius turto draudimo sutartį sodo technika yra apdraudžiama kartu, draudžiant visą kilnojamą namų turtą. Draudimo įmoka priklauso nuo gyvenamojo namo ploto ir gali kainuoti nuo 30 EUR metams. Galima apdrausti daiktus ir pagal išvardintų daiktų sąrašą, taip dažniausiai žmonės draudžia vejapjoves, sodo traktoriukus ar kitus vertingesnius daiktus.

„Pirmiausia gyventojams rekomenduojame patiems pasirūpinti savo turto saugumu – jo apsaugą galėtų sustiprinti ne tik įrengta signalizacija, bet ir atsargus elgesys socialinėje erdvėje, pavyzdžiui, paskelbimas, kad esate išvykęs atostogauti gali tapti paskata vagims užsukti būtent į Jūsų namus“, - sako A. Vaitkevičiūtė.

Valdyti robotą, keisti nustatymus galima mobiliuoju telefonu iš bet kurios pasaulio vietos.
Valdyti robotą, keisti nustatymus galima mobiliuoju telefonu iš bet kurios pasaulio vietos.
Gamintojo nuotr.

Robotas vejapjovė – kietas riešutėlis vagims

Iš visų sodo technikos įrenginių labiausiai nuo vagių apsaugoti kompanijos „Husqvarna“ robotai vejapjovės „Automower“, kurie, skirtingai nei kita vejos priežiūros technika, yra skirti darbui lauke visą parą ir visą sezoną: nuo pavasario iki vėlyvo rudens, kol kieme prie namų auga žolė.

Pasak „Husqvarna Lietuva“ produktų specialisto Simo Bairašausko, išmanūs naujos kartos „Automower“ robotai vejapjovės, „ginkluoti“ navigacijos sistema ir apsaugos funkcijomis – kietas riešutėlis vagims.

Naujausi „Husqvarna Automower“  robotai savo buvimo koordinates nuolat perduoda šeimininkui GPS siųstuvo pagalba.
Naujausi „Husqvarna Automower“ robotai savo buvimo koordinates nuolat perduoda šeimininkui GPS siųstuvo pagalba.
Gamintojo nuotr.

„Husqvarna Automower“ robotai vejapjovės iš esmės griauna vejos priežiūros stereotipus: naujausi robotų modeliai sukurti taip, kad šeimininkui nereikėtų sukti galvos ne tik dėl pievelės, bet ir paties roboto priežiūros. Prietaisas kasdien pjauna žolę specialiais kabeliais pažymėtoje zonoje, iš kurios jis negali „išeiti“, o baigęs darbą savarankiškai grįžta į savo įkrovimo stotelę, įrengtą prie namų.

„Automower“ robotus nuo vagių saugo signalizacija ir PIN kodas. Vagystės atveju, robotai ne tik įjungia signalizaciją, bet ir užsirakina taip, kad joks kitas žmogus, išskyrus savininką, šio prietaiso negali įjungti. Taigi, vagies rankose šis prietaisas tampa beverčiu daiktu“, - pasakoja S. Bairašauskas.

Gamintojo nuotr.

„Connect“ programėlė leidžia robotą valdyti telefonu

Dar daugiau galimybių „matyti“, kontroliuoti ir valdyti savo vejapjovę šeimininkams suteikia speciali „Automower“ robotams sukurta mobili programėlė „Automower® Connect“. „Automower“ robotų su įdiegta „Connect“ programėle šeimininkai gali prižiūrėti kiemo veją neišeidami iš namų ar būdami bet kurioje pasaulio vietoje.

Pasak S. Bairašausko, atsisiuntus „Connect“ programėlę į savo išmanųjį telefoną ir įmontavus specialų priedėlį robote, abu šiuos prietaisus galima suporuoti. Tuomet roboto šeimininkas savo mobiliuoju telefonu gali bendrauti ir tarsi nuotoliniu pultu valdyti vejapjovę, iš bet kurios pasaulio vietos (tam reikalingas tik internetas).

Šeimininkas mobiliuoju telefonu gali visuomet palaikyti ryšį su robotu, iš naujo nustatyti žolės pjovimo aukštį ar laiką, gauti pranešimus, kur yra ir ką veikia jo vejapjovė.
Šeimininkas mobiliuoju telefonu gali visuomet palaikyti ryšį su robotu, iš naujo nustatyti žolės pjovimo aukštį ar laiką, gauti pranešimus, kur yra ir ką veikia jo vejapjovė.
Gamintojo nuotr.

„Automower® Connect“ programėlė šeimininkui suteikia galimybę naudojantis išmaniuoju telefonu, planšete, ar išmaniuoju laikrodžiu robotą vejapjovę paleisti pjauti veją, sustabdyti, pastatyti jį į parkavimo aikštelę, reguliuoti žolės pjovimo aukštį, nustatyti ir keisti roboto darbo trukmę.

„Connect“ programėlė suteikia galimybę šeimininkui matyti savo vejapjovės buvimo koordinates, sekti roboto maršrutą – šiuos duomenis perduoda robote įdiegtas GPS siųstuvas. Jei robotui kas nors nutinka – užstringa, susiduria su netikėta kliūtimi ar jį kas pakelia nuo žemės, kėsindamasis pavogti – prietaisas įjungia garsinę signalizaciją ir apie tai nedelsiant informuoja šeimininką SMS žinute“, - teigia S. Bairašauskas.

Pasak „Husqvarna Lietuva“ produktų specialisto, „Automower“ - ne tik puikus vejos prižiūrėtojas, galintis pjauti žolę bet kuriuo paros metu ir nebijantis lietingų oro sąlygų, bet ir vienas saugiausių įrenginių, kurio buvimo koordinatės visuomet perduodamos į šeimininko išmanųjį telefoną. „Todėl „Automower“ robotų šeimininkai visuomet žino, kur yra ir ką veikia jų sodo technika. Ir net jei vagys išneštų robotą iš kiemo, policijos pagalba ir naudojantis GPS navigacijos perduodamomis koordinatėmis prietaisą galima greitai surasti“, - sako S. Bairašauskas.

„Automower“ robotas įdiegus „Connect“ programėlę gali būti valdomas įvairiais išmaniaisiais įrenginiais: telefonais, planšetėmis ar laikrodžiais.
„Automower“ robotas įdiegus „Connect“ programėlę gali būti valdomas įvairiais išmaniaisiais įrenginiais: telefonais, planšetėmis ar laikrodžiais.
Gamintojo nuotr.

„Automower Connect“ programėlė, suteikianti robotui išskirtinių savybių, yra įdiegta naujausio modelio robote „Automower“ 450X, tačiau ji taip pat gali būti įdiegta ir į 420 bei 430X vejapjovių modelius. Kitų modelių „Husqvarna“ robotus nuo vagysčių saugo signalizacija ir PIN kodai, kurių neįvedus, prietaisas neveikia“, - sako S. Bairašauskas.

Išmanius robotus vejos priežiūrai Lietuvoje dažniausiai renkasi privačių namų, kaimo turizmo ir viešbučių savininkai, kuriems ši investicija leidžia sutaupyti daug laiko ir atsikratyti vejos priežiūros rutinos gražiausiu metų laiku.

Kaip valdomas robotas „Connect“ programėle? Žiūrėti video:

Užsakymo nr.: PT_71056702

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis