Bananų žievė - vandens telkinių valymui

Atlikti nauji tyrimai parodė, kad banano žievė gali išvalyti vandenyje esančius sunkiuosius metalus

Švinas ir įvairūs vario junginiai per nutekamuosius vamzdžius į upių vagas patenka nuolat. Sunkieji metalai neigiamai veikia žmonių sveikatą.

Sunkiųjų metalų iš vandens pašalinimui technologai įprastai naudoja silicį, celiuliozę ir aliuminio oksidą. Tai palyginti brangus būdas, o procesas gana kenksmingas, nes jungiantis įvairiems elementams susidaro rūgštys.

„Bananai būtų saugi cheminio valymo alternatyva. Vaisiaus žievės net gi pranoksta dirbtinius filtrus savo savybėmis.“ – sako Gustavas Kastro, Botukatos Biomokslų Instituto Brazilijoje mokslininkas ir šio tyrimo vadovas.

Eksperimento metu, banano žievės buvo išdžiovintos, vėliau jos buvo sudėtos į vandens indus su įvairiais sunkiaisiais metalais. Buvo išbandytas ir pažangesnis metodas – tyrėjų grupė iš bananų žievių sukonstravo filtrus ir pumpavo per juos vandenį. Abu būdai pasirodė labai efektyvus – sunkiųjų metalų vandenyje nebebuvo.

„Banano žievė sugeria žymiai daugiau nei kitos sunkiesiems metalams valyti naudojamos priemonės.“ – teigia Gustavas Kastro.

G. Kastro manymu, bananų žievę nesunkiai būtų galima pritaikyti pramonėje ir upių bei ežerų išvalymui. Tokia priemonė ne tik leistų sutaupyti pinigų, bet ir nesukeltų jokių papildomų problemų. „Namuose bananų žievė nereikalinga. Tiekėjai jau pateikia švarų ir išvalytą nuo sunkiųjų metalų vandenį.“ – šypsodamasis perspėja mokslininkas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis